آموزش دوخت مانتو یقه شالی شیک

نکته:این روپوش به صورت یکسره و گشاد است. گودی کمر روی یقه شالی با بست گرفته شده است.

برای برش این مانتو به اندازه ۲قد مانتو پارچه الزم دارید * در عرض ۱۶۰ سانتیمتر *. در اینجا قد مانتو ۱۴۰ درنظر گرفته شده است. پارچه را از طول روی هم انداخته تا دوالی بسته ایجاد شود.

این دوالی بسته روی آستین است که درز ندارد. از وسط این دوالی بسته ۸ سانتیمتر یعنی در مجموع ۱۶ سانتیمتر علامت بگذارید و وسط آن را A بنامید. ۱۶ سانتیمتر را با مل خیاطی تا پایین عالمت بگذارید. این ۱۶ سانتیمتر را فقط روی یکالی پارچه خالی کنید. نقطه A وسط پشت گردن است.

نکته : تصویر بالا تصویر روپوشی است که در حال آموزش آن هستید شما نیز برای زیباشدن کار می توانید همانند تصویر بصورت دو رنگ کار کنید.

از پایین به اندازه ۱۰۰ سانتیمتر B تا D را اندازه بزنید. ) از B تا ۵۰C سانتیمتر ( از ابتدای دوالی بسته باال نقطه E که به اندازه گشادی مچ ۲۲ F سانتیمتر پایین آمده و آن را به B و D فرم دهید. این خط را قیچی کنید.
قسمت بیرونی F تا B دورریز پارچه است. شال را به اندازه دو برابر قد مانتو+ ۲۰ سانتیمتر در عرض ۱۵۰ سانتیمتر پارچه تهیه کنید. پارچه را تا زده گوشه آن را A بنامید. نقطه Aرا در شال و پارچه اصلی روپوش روی هم گذاشته ، بدوزید و پایین شال را پاکدوزی کنید. طرف دیگر شال را به داخل برگردانده و پسدوزی کنید. فاصله ۸تا۱۰ سانتیمتر وطول ۱۶ سانتی متر از پشت گردن شال را الیی بچسبانید.

اضافی شال را در پشت گردن به ۱۰ سانتیمتری که الیه چسباندهاید بستهای مرتب بزنید. قسمت زیر سینه را نیز به فاصله ۲۰ سانتیمتر بست بزنید.
برای ثابت شدن مانتو روی بدن پیش از پوشیدن نواری به پهنای ۳ سانتیمتر و طول ۱۵۰ سانتیمتر درآورده و از زیر شال در حدود کمر بدوزید. ) میتوانید بست ها را روی این کمری بزنید و جلوی لباس را ببندید ( هنگام استفاده دو کمری را از داخل دور کمر ببندید تا هنگام حرکت، لباس ثابت باشد. درز F تا B را نیز بدوزید. ) لبه آستین را به دلخواه پاک دوزی کنید ( لبه آن را میتوانید سجاف دهید و پایین روپوش را پاکدوزی کنید.) پایین ً شال را قبال پاکدوزی کرده اید ( روی بستها را تکه پارچهای به صورت مثلثی از اریب پارچه قیچی کنید و به فرم نیم لوزی جمعشو بزنید. روی جمعشوها را بستهای ریز بزنید تا ثابت شود. )

توجه کنید که با این جمع ً شما کاملا گودی کمر و برجستگی سینه را درآورید ( در انتها میتوانید از انواع سنگهای تزئینی یا گلهای تزئینی متناسب با جنس و رنگ لباس جهت تزئین روی بست های زیر سینه و کمر استفاده کنید.

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 4,760 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: خياطي


برچسب ها

, , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)