یادداشت های یک زن خانه دار

بشقاب‌های تمیزتر!

قطعا از نظر شما شستشوی بشقاب یکی از ساده‌ترین کارهای خانه‌داری است، اما اگر می‌خواهید بشقاب‌هایتان تمیزتر شوند، فقط کافی است چند قاشق غذاخوری سرکه داخل آب ریخته و بشقاب‌ها را درون آنها بگذارید. سرکه بشقاب‌هایتان را شفاف‌‌تر می‌کند و چربی‌هایی را که با شستشوی معمولی از بین نرفته‌اند، کاملا محو خواهد کرد.


چطور صندلی‌های چرمی را تمیز کنیم؟

محلول آب نیم‌گرم و صابون، بهترین وسیله برای تمیزکردن صندلی‌های چرمی است. آب صابون را با پارچه نرمی به آرامی روی چرم بمالید. مواظب باشید لکه‌های آب صابون روی چرم باقی نماند. با یک پارچه تمیز که داخل آب نیم‌گرم خیس کرده‌اید، اثر آب صابون را از بین برده و بعد با پارچه نرم دیگری (که بهتر است کتان باشد) آن را خشک کنید. برای این‌که چرم شما بادوام‌تر باشد، بهتر است کمی پودر بچه روی آن بپاشید و بعد با یک تکه پارچه نرم آن را به همه قسمت‌های چرم بمالید.


فرار از بوی نامطبوع!

برای رفع بوی نامطبوع از ظروف دردار و پلاستیکی، یک تکه روزنامه مچاله شده (که باید روزنامه سیاه‌و‌‌سفید باشد، نه رنگی) را داخل ظرف قرار داده ، در آن را محکم ببندید و بگذارید تمام شب راهمان‌طور باقی بماند. بوهای نامطبوع خیلی راحت از بین می‌رود.


باز هم معجزه سرکه!

خیلی پیش می‌آید که کفش‌های با سطح جیر با لکه‌های چربی از شکل بیفتد. اگر این اتفاق برای کفش جیر شما هم افتاده، نگران نباشید. چون اینجا باز هم سرکه است که کار را درست می‌کند. کمی سرکه را به وسیله یک مسواک آرام آرام روی لکه بمالید. بعد خواهید دید که لکه خیلی راحت از بین می‌رود.

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 252 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: بانوان


برچسب ها

, , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)