نکاتی برای موفقیت در مصاحبه استخدامی بانک ها و موسسات

استخدام در بانک ۲ مرحله دارد مرحله اول آزمون مرحله دوم مصاحبه
مرحله اول (آزمون) :
برای قبولی در مرحله اول خواندن کتاب های زیر توصیه می شود .
۱- درسنامه علوم بانکی از علی اصغر علیزاده انتشارات گپ چاپ جدید را بگیرید
۲- آزمون استخدامی بانک ها از علی اصغر علیزاده انتشارات گپ چاپ جدید را بگیرید
۳- راهنمای هوش و شخصیت از علی اصغر علیزاده انتشارات گپ
۴- کامپیوتر (آمادگی برای آزمون بانک ها) از کاظم زرین انتشارات کلید
در واقع منبع مشخصی برای امتحان بانک نیست ولی با خواندن کتاب های فوق شما تقریباً برای امتحان بانک آماده شده اید . سئوالات دروس عمومی مانند فارسی ، ریاضی ، زبان عمومی ، احکام در حد دبیرستان می باشد ولی سئوالات تخصصی مانند حسابداری ، اقتصاد ، مدیریت ، معماری و .. از دانشگاه می باشد .
شما باید همه درس ها رو حداقل بالای ۹۰% بزنید تا بتوانید از پس خیل عظیمی از شرکت کنندگان برآیید . و همین طور اکثر قبول شدگان دختر هستند چون زیاد درس می خوانند پسرها بجنبید که از قافله عقب نمانید .

مرحله دوم (مصاحبه) :
به شما تبریک می گویم که از مرحله اول با موفقیت قبول شدید حال باید دو چیز را بدانید اول اینکه شما فقط ۵۰% راه را آمدید ۵۰% دیگر مانده و دوم اینکه در مصاحبه معمولاً از هر دو نفر ، یک نفر قبول می شود پس زیاد خوشحال نباشید و به توصیه من عمل کنید ابتدا به شما توصیه اکید می کنم دو کتاب زیر را بخوانید .
۱- خواندن یک رساله از مرجع تقلید خود به طور کامل و دقیق
۲- مصاحبه حضوری (آمادگی برای آزمون استخدامی) از آقای محمود شمس ناشر ایثارگران
شما باید قبل از مصاحبه حتماً حداقل به دو شعبه از بانک مربوطه رفته و از کارکنان آن درباره مصاحبه بپرسید که چه سئوال هایی و چه کسانی در جلسه و به چه چیزهایی اهمیت می دهند بپرسید آنها حتماً به شما کمک خواهند کرد .
سپس وضع خود را برای روز مصاحبه کاملاً آراسته و شیک کنید (پوشیدن کت و شلوار الزامیست)
این نکته را خاطر نشان کنم که در روز مصاحبه معمولاً ۴ نفر حضور دارند که معمولاً ۲ نفر روانشناس ۱ نفر رئیس کارگزینی و دیگری از حراست می باشند که شما فقط به کسی که از شما سئوال می پرسد نگاه کنید زیرا آنجا چند نفر به شما زل میزنند و تمام حرکات شما رو زیر نظر میگیرند شما هول نشین و فقط به کسی که از شما سئوال می پرسد نگاه کنید
از دوستان خود خواهش کنید که مانند یک مصاحبه گر از شما سئوال های عمومی و سئوال هایی که در ادامه ذکر میکنم را از شما بپرسند در واقع با این کار محیط مصاحبه را برای خود چند بار به وجود بیاورید .
۱- در هنگام ورود به همه اعضاء سلام و دست بدهید .
۲- ممکن است فردی مکرراً وارد اتاق شود شما هر بار به احترام آن فرد بلند شوید و سلام کنید
۳- سر میز مصاحبه سعی کنید دستان خود را روی میز قرار دهید و یک خودکار و دفترچه روی میز بگذارید و با آن گاهی بازی کنید و در حین مصاحبه چیزی یادداشت کنید این کار خیلی مهم است چون اعتماد به نفس شما رو نشان می دهد
۴- در طول مصاحبه لبخند بزنید
۵- این را بدانید که مصاحبه گر می خواهد با پرسیدن سئوالی که ممکن است حتی خود نیز جواب آن را نمی داند یا درخواست کاری از شما و … می خواهد شما رو عصبانی کند تا ببیند شما چقدر صبورید شما به دام مصاحبه گر نیفتین و عصبانی نشوید چون اگر عصبانی شوید کار تمام است و شما باختین شما فقط با لبخند به مصاحبه گر پاسخ دهید و شما پیروز مبارزه باشین .
۶- به سایت بانک سر بزنید و یک سری اطلاعات کلی شامل مدیر عامل و اهداف بانک و سال تأسیس و .. را به دست بیاورید
۷- در برگه مشخصاتی که قبل از مصاحبه پر می کنید حتی به صورت فرضی هم شده حتماً یک سابقه ی کار حدوداً ۲ سال را در زمینه کاری خود حتماً بنویسید خیلی در جذب شما موثر است (البته از کار شما در آنجا سئوال خواهند کرد پس جواب آن را بدانید نیازی نیست که بیمه داشته باشین فقط اونها می خوان بدونند که قبلاً جایی کار کرده باشین)
۸- همین طور ممکن است که از شما بپرسند از بانک چه میدانی ؟ یا هدف شما از آمدن به بانک چیست ؟ به نظر شما کارمند خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟ یا منابع بانک به چه چیزهایی اطلاق میشود ؟ به نظر شما نقطه ضعفتان چیست؟ یا به خود نمره چند میدهید ؟ یا به نظر شما نقطه قوتتان چیست؟

۹- نیم ساعت مانده به ساعت مصاحبه در محل حضور داشته باشید که اگر نباشید به صورت اتوماتیک رد میشویید

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۰۷ فروردین ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 1,305 بار | دیدگاه : ۱ دیدگاه
موضوعات: استخدام روز


برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

  1. faran گفت:

    خیلی خوب بود . ممنون. خسته نباشید.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)