مستند زمان فاجعه دوبله فارسی

 مجموعه زمان فاجعه دوبله فارسی

Discovery Channel – Zero Hour

مجموعه ای مهیج و شوک آور که شما را در پای گیرنده های تلویزیونتان میخکوب خواهد کرد.

مجموعه ای پر هیجان که اصلا هیچ یک از وقایع آن را حقیقت نخواهید دانست اما بر خلاف عقیده تان تمامی اتفاقات این فیلم حقیقت دارد و شما را مات و مبهوت خواهد کرد.

اگر به مستند های موشکافانه و در واقع مستندهای پر رمز و راز علاقه دارید و اگر روحیه پر هیجان و جستجوگردارید به شما دیدن این مستند توصیه می شود.

پر بیننده ترین مستند سال

۱۳ قسمت

هر قسمت ۵۰ دقیقه

اپیزودهای این مجموعه:

Zero Hour – Disaster at Cher

Zero Hour – The Last Hour of Flight 11

Zero Hour – Hostage Rescue in Lima

Zero Hour – Terror in Tokyo

Zero Hour – The Sinking of the Estonia

Zero Hour – Shoot-Out in Marseilles

zero Hour – SAS Mission Impossible

Zero Hour – Capturing Saddam

Zero Hour – The Bali Bombing

Zero Hour – The King of Cocaine

Zero Hour – A Royal Massacre – Nepal

Zero Hour – The Plot to Kill The Pope

Zero Hour – Falling Star – Columbia

مستند شماره ۱: شهاب سنگ کلمبیا

در سرمای توصیف ناپذیر فضا , سنگ آسمانی بزرگی منفجر شد .

شاتر فضایی کلمبیا پیشرفته ترین وسیله ی حمل و نقلی بود که تا آن زمان ساخته شده بود . صعود و احتراق تقویت کننده ی ویژه ای را برای شاتر فضایی کلمبیا در نظر گرفته بودند و با حجم بزرگی از تغییرات ملی و بین المللی به وجود آمده بود .

کلمبیا اولین سفینه از ناوگانی بود که برای بردن مردان و زنان به مدار زمین و برگرداندن آنها طراحی شده بود .

آنچه می بینید شصت دقیقه ی آخر این رویداد فاجعه آمیز است . داستانی در مورد مرگ هفت انسان در ماموریتی فضایی و زخم هایی که هیچ وقت با گذشت زمان التیام نیافت.

مستند شماره۲- نقشه ی قتل پاپ

این برنامه ماجرایی بر اساس واقعیت است . فیلم بر اساس سوابق دادگاهی , منابع موثق و گفته های شاهدان عینی تنظیم شده . ماجرای سوقصد به پاپ ژان پل دوم .

سال ۱۹۸۱ سه سال از مقام پاپی ژان پل دوم می گذشت . دریک بعداظهر گرم ماه می قرار بود پاپ با شلیک گلوله ای کشته شود .

مستند ۳-عملیات غیر ممکن S.A.S

در اولین ساعات روز دهم سپتامبر سال ۲۰۰۰ اندکی قبل از آغاز عملیات باراس نمانده است . کماندوهای نیروی رزمی ویژه ی بریتانیا SAS آماده می شوند که در یکی از جسورانه ترین عملیات نجات تاریخ مدرن شرکت کنند .

ماموریتی بسیار خطرناک به طوری که سربازان در ساعات آینده زخمی یا کشته می شوند .

مستند۴- کشتار سلطنتی

غروب نخستین روز ژوئن سال ۲۰۰۱ است . خانواده ی سلطنتی نپال برای یک مهمانی گرد هم می آیند . سه نسل از اعضای خانواده ی سلطنتی و دوستان نزدیکشان در انتظار یک غروب آرام هستند . میزبان این مهمانی ولیعهد نپال است . پادشاه و ملکه ی نپال هم در این مهمانی هستند و همین طور مادر ملکه و پسرعموهایش . خواهر کوچکتر ولیعهد و برادر کوچکترش آنجا هستند . جمع آنها ۲۲ نفر است .

این فاجعه چنان ناگوار بود که کشور را عزادار کرد .

مستند۵_ سلطان کوکائین

کلمبیا درست قبل از ساعت سه بعداظهر در روز ۲ دسامبر سال ۱۹۹۳ .

پسر ۱۶ ساله از هتلی به وسیله ی تلفن با پدرش در ۳۰۰ مایلی شهر کوکائین صحبت می کند .

پدر پسر بزرگترین سرکرده ی فروش مواد مخدر است که در جها ن تحت تعقیب قرار دارد . تلفن هایی که آنان استفاده می کنند و کلماتی که می گویند رازشان را فاش می سازد .

مستند۶- بمب گذاری بالی

درست کمی بعد از ساعت ۱۱ شب در تاریخ ۱۲ اکتبر سال ۲۰۰۰ یک حمله ی هماهنگ شده ی تروریستی دو کاباره در جزیره ی بالی در اندونزی را تخریب می کند .

۲۰۲ نفر جان داده بودند و تعداد بی شماری از جوانان غربی جراحات شدیدی برداشتند .

ین فیلم بازسازی ساعات آفرینش انفجار است . با گذر هر لحظه جنبه های جدیدی از وحشت پس از وقایع وحشتناک ۱۱ سپتامبر آشکار می شود .

قیمت: ۶۵۰۰ تومان

مستند ۷-نبرد در مارسی

این فیلم بر مبنای مصاحبه با شاهدان عینی , ضوابط معتبر و گزارشات گوناگون تهیه شده است .

در ۲۶ دسامبر ۱۹۹۴ , چهار هواپیما ربای مسلح به مسلسل , مواد منفجره و نارنجک یکصد و هفتاد و سه گروگان وحشت زده را اسیر کردند .

در محوطه ی فرودگاه تیم زبده ای از نیروهای ویژه آماده یورش به هواپیما بودند . تنها دقایقی به پایان آخرین مهلت هواپیما ربایان باقی مانده بود . اگر خواسته های آن ها برآورده نمی شد , به نابودی هواپیما با سرنشینانش دست می زدند .

همان طور که محاصره به ساعات پایانی خود نزدیک میشد یکی از وحشیانه ترین و در عین حال عالی ترین عملیات نجات در تاریخ هواپیما ربایی در شرف آغاز بود .

مستند۸- دستگیری صدام

این فیلم ساعاتی را نشان می دهد که منجر به دستگیری صدام حسین می شود.

این فیلم بر مبنی مصاحبه با کسانی است که در این ماجرا درگیر بوده اند. سمیر مترجم عراقی است که برای واحد نیروهای ویژه ی ایالات متحده کار می کند و این داستانی است از سقوط یک دیکتاتور که توسط یکی از قربانیان بازگو شده .

این اولین مصاحبه طولانی تلویزیونی سمیر است . به دلایل مسائل امنیتی ,نام و نام خانوادگی او هرگز نباید افشا شود.

مستند ۹- غرق شدن کشتی استونی

در بعد ظهر روز ۲۷ سپتامبر سال ۱۹۹۴ , استونی یک کشتی مسافربری ۱۵۰ متری بود که از پایتخت استونی حرکت می کند. این کشتی عازم استکهلم بود. اما هرگز به مقصد نرسید. شش ساعت پس از آغاز حرکت , بزرگترین کشتی حامل خودرو کشور استونی , به کف دریای بالینک رفت و ۸۵۲ نفر از مسافران و خدمه ی آن جان باختند.

این رویداد بزرگترین فاجعه ی دریای اروپا از زمان جنگ جهانی دوم بود. وحشت حاصل از این فاجعه هرگز از میان نرفت. کشتی را هرگز از اعماق دریا بیرون نیاوردند. نظریه های مختلفی در مورد وجود توطئه هایی در غرق کشتی مطرح شد . آیا با بمب منفجر شده یا خرابکاری توسط تبهکاران…

این فیلم بازسازی آخرین ساعات از آخرین سفر دریایی استونی است.

مستند۱۰- محاصره لیما

درام مستندی که مشاهده می کنید,بر اساس مصاحبه با شاهدان عینی و یافته های منتشر شده ,شکل گرفته است .

در۲۲ آوریل ۱۹۹۷ در لیما نیروهای ویژه ی کشور پرو خود را آماده می کنند که به سفارت خانه ی ژاپن یورش ببرند. جان ۷۲ تن که توسط چریک های انقلابی به گروگان گرفته شده است در خطر است . ماموریت مرگباری برای نجات جان این گروگان ها آغاز شده است.

مستند۱۱- وحشت در توکیو

در تاریخ ۲۰ مارس ۱۹۹۵ متروی توکیو شاهد تلاش برای انجام یک قتل عام بود. مهاجرین گاز اعصاب سارین را که یک ماده ی شیمیایی قدرتمندی است را به کار بردند.

این ماده آن قدر قوی است که در حالت خالص کوچکترین قطره اش برای کشتار یک نفر کافیست. این اولین استفاده از سلاح کشتار جمعی برای اهداف تروریستی در طول تاریخ بود .بعدا مشخص شد که گروه های این حمله ی تروریستی یکی از فرقه های مذهبی جدید ژاپن به نام ام خدای بزرگ است. برای آنها کشتن این تعداد از شهروندان تلاشی در جهت جلوه توجه یا تبلیغات برای نهضت و اهدافشان نبود ,بلکه یک عمل مذهبی بود …

انفجار راکتور, انفجار هسته ای, بازسازی تصاویر, غبار رادیواکتیو, فاجعه چرنوبیل, فاجعه چرنوبیل فارسی, مستند, مستند فاجعه چرنوبیل, مستند فاجعه چرنوبیل فارسی, مستند فارسی, مستند کاملا فارسی

مستند ۱۲-فاجعه در چرنوبیل

در ساعت ۱:۲۳ صبح ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ ؛ جهان ثانیه هایی با بدترین فاجعه ی تاریخ فاصله دارد. راکتور شماره ۴ در نیروگاه برق اتمی چرنوبیل در اتحاد شوروی منفجر شد.

۵ دقیقه بعد تماس تلفنی که در آن زمان ضبط می شود ؛ اولین اخطار را راجع به فاجعه در حال شکل گیری می دهد. تا صبح آثار فیزیکی آشکار شد. اما فاجعه در راه بود .

فاجعه چرنوبیل با خود مرگ و بیماری آورد و از اساس نیروی اتمی را زیر سوال برد. درون اتحاد جماهیر شوروی ؛ ضربه چرنوبیل آنقدر عظیم بود که بسیاری آنرا نخستین گام در جهت فروپاشی حکومت کمونیستی میدانند.

این فیلم یک ساعت آخر مانده به فاجعه را ؛ دقیقه به دقیقه و ثانیه به ثانیه بازگو میکند. این فیلم در مناطق سالم مانده نیروگاه چرنوبیل و بر اساس واقعیت های گفته شده توسط شاهدان عینی , بازسازی شده است…

مستند ۱۳-آخرین ساعت پرواز ۱۱

غروب ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ ؛ FBI برای وارسی دو کیف , با بخش بازرسی فرودگاه لوگان در باستون تماس میگیرد . این ۲ ساک از پرواز American Airlines بوئینگ ۷۶۷ به مقصد لس آنجلس جا مانده بود .

این دو ساک متعلق به محمد عطا ؛ رهبر وقایع هولناک آنروز بود . FBI با بازرسی یکی از ساک ها , اطلاعات جالب توجهی به دست آورد. ویدئو های آموزش پرواز ؛ نسخه کوچکی از قرآن و یک دستنوشته ۵ صفحه ای به زبان عربی

این دستنوشته به نوعی یک دفترچه آموزش هواپیما ربایی نیز بود . همچنین حاوی توجیهی بود برای حمله که توسط هماهنگ کنندگان این عملیات نوشته شده بود .

این فیلم جامع ترین و کامل ترین بازسازی از آخرین اتفاقات پرواز شماره ۱۱ است. از ساعت ۷:۴۶ صبح هنگامی که عطا وارد هواپیما میشود تا ساعت ۸:۴۶ که بوئینگ ۷۶۷ با برج شمالی مرکز تجارت جهانی برخورد میکند. روایت خیره کننده و جدیدی از ارسال اطلاعات ارزشمند و چگونگی تدارک مهاجمان به دنیای خارج ؛ گام اول در مسیر یک جنگ طولانی …

این مستند در ۳ dvd با فرمت divx و با پکیج اختصاصی عرضه میگردد.

قیمت: ۶۵۰۰ تومان

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 1,765 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: اخبار داغ, مستند دوبله فارسي


برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)