مستندفجایع مهندسی Engineering Disasters

درس گرفتن از تجربیات ناخوشایند و اشتباهات مهندسی آموزه های با ارزشی را در اختیار مهندسین کار آزموده و حرفه ای قرار خواهد داد. بدون شک همه ما دچار اشتباهاتی در زندگی می شویم اما اگر شما در مقام یک مدیر، برنامه ریز، طراح یا یک مهندس می باشید کوچکترین لغزش و اشتباه ممکن است به نابودی سرمایه و جان مردم وعواقب ناگوار جبران ناپذیری  منجر شود. مستند  فجایع مهندسی (Engineering Disasters) مجموعه ای بی نظیر و تماشایی از شبکه History Channel در ۱۸ اپیزود می باشد که به شما نشان می دهد هنگامی که محاسبات وابسته فناوری جدید اشتباه از آب در می آید، چه فجایعی روی می دهد! دراین مجموعه شاهد صحنه هایی خواهید بود که شما را برسرجای خود میخکوب می نمایند، این برنامه بصورت موردی به بررسی برخی از مهمترین این فجایع مثل سقوط پل نیو انگلند، فاجعه زیست محیطی Exxon Valdez، فاجعه در نیروگاه اتمی، نفوذ دریاچه به درون معدن نمک، زندانی شدن کارگران در تونلی در آلپ و … از شرح علل وقوع فاجعه گرفته تا راههای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه می پردازد.

شرح مختصری از این مجموعه :

Deadly Jet Collisionحمل و نقل هوایی در سال ۱۹۳۰  آغاز شد .مرگبارترین حوادث هواپیمایی غیرنظامی در جهان بیست و هفتم مارس ۱۹۷۷ بین دو بویینگ ۷۴۷ در فرودگاه تنریف در جزایر قناری صورت گرفت که ۵۸۳ نفر کشته شدند و دیگر ، دوازدهم اوت ۱۹۸۵ یک فروند بویینگ خطوط هوایی ژاپن بین توکیو و اوزاکا دچار سانحه شد که ۵۲۰ نفر بر اثر آن جان باختند.هر چند در دهه های گذشته علل  و ریشه های مختلفی برای فجایع مشابه توجیه شده است ولی این اتفاقات هر لحظه امکان حادث شدن است.عوامل مختلفی می تواند در این امر تاثیر گذار باشد.اشتباهات مهندسان و هوانوردان

New Orleans: یکی از مرگبارترین حوادث طبیعی تجربه شده توسط ایالات متحده ، توفان کاترینا بود که نیواورلئان را ویران کرد ما در این فیلم به این موارد  بررسی می کنیم  که چرا سیستم فاضلاب آمریکا در این حادثه شکست خورد.چه اشتباهی صورت گرفت.

Dam Break : سیل ۳۱ می ۱۸۸۹، شهر جان ستون (johnstown) ایالت پنسیلوانیا، بعد از اینکه سد دریاچه ای نزدیک شهر شکسته شد، آب به سمت شهر سرازیر شد و تمام شهر را در بر گرفت.دیواری از آب به ارتفاع ۳۰ متر و با سرعتی بالغ بر ۶۵ کیلومتر در ساعت تمام شهر را در نوردید و باعث از بین رفتن کامل شهر شد. تعداد تلفات بیش از ۲۰۰/۲ نفر گزارش شد.

Glacier Meltdown: آتشفشان کوه هلینز (Helens) در ۱۸ می ۱۹۸۰ شروع به فعالیت کرد. خاکستر بوجود آمده از فوران آتشفشان فضای به مساحت ۶۲۰ کیلومتر مربع از ایالت واشنگتن را پوشاند. فوران آتشفشان باعث ویران شدن ۲۰۰ منزل مسکونی و همچنین از بین رفتن ۲۹۵ کیلومتر از بزگراهای شهر شد.اعلام هشدار مسئولان محلی برای تخلیه خانه ها و همکاری مردم باعث شد آمار کشته ها به ۵۷ نفر کاهش یابد.

Methane Explosion: آتش سوزی هشت اکتبر ۱۸۷۱ در جنگل های ایالت ویسکانسین، ۵۸/۱ میلیون هکتار از اراضی جنگلی را به کام آتش کشید. نه شهر را از بین برد، ۱۶۹ میلیون دلار خسارت بجا گذاشت و ۱۵۰۰ نفر از مردم را به کام مرگ فرستاد.

مستندی جذاب و دیدنی به همراه صحنه هایی غیر قابل باور که کاملا شما را مات و مبهوت خواهد کرد

Krakatoa’s Revengeکولاک یازده مارس ۱۸۸۸ که در شمال غرب ایالات متحده به وقوع پیوست، به مدت ۳۶ ساعت به صورت مداوم ادامه داشت. بطوری که ارتفاع برف در برخی از مناطق به حدود یک متر می رسید. مسیرهای ارتباطی، شهرهای نیویورک، بوستون، فیلادلفیا و واشنگتن به مدت چهار روز قطع شده بود. تعداد تلفات جانی کولاک ۴۰۰ نفر گزارش شده بود.

Noah’s Great Floodطوفان ۸ سپتامبر ۱۹۰۰ گلاوستون (Gloveston)، این طوفان همچنین موجب جاری شدن سیل نیز شد. تگزاس مرگبارترین لحظه های خود را در تاریخ آمریکا سپری می کرد.در زمان طوفان، بالاترین نقطه شهر فقط ۶۰/۲ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته بود. طوفان باعث بوجود آمدن موج های به ارتفاع ۵/۴ متر می شد که تمام جزیره گلاوستون را در بر می گرفت. آمار کشته ها به بیش از ۸۰۰۰ نفر رسید.

California’s Katrina : طوفان کاترینا یکی از فاجعه‌بارترین بلایای طبیعی در ایالات متحده امریکا بوده است. این طوفان که در سال ۲۰۰۵ میلادی رخ داد که بخشی از کرانه‌های امریکایی خلیج مکزیک از نیواورلئان در ایالت لوئیزیانا تا موبایل در ایالت آلاباما را درنوردید و به ویرانی کشید، چنین فاجعه‌ای انسانی از زمان جنگ داخلی امریکا در ایالات متحده دیده نشده است. در جریان این تندباد یک میلیون نفر آواره شدند و بیش از ۱۳۰۰ تن که اکثرا از طبقات فقیر نشین و سیاه پوست بودند جان خود را از دست دادند.

این مجموعه در قالب ۶ dvd قابل پخش در دستگاههای خانگی و کامپیوتر و به همراه پکیج اصلی مانند تصویر ارسال میگردد.

قیمت پستی : ۱۰۵۰۰ تومان

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 585 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: رشته مهندسي عمران, مستند مهندسي


برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)