ایرادات اندامی در تهیه پاترون دامن

برای اینکه یتونیم یه دامن بدون عیب بدوزیم باید اول بدونیم که آیا اندام ما نرمال هستن یا نه؟شاید با نگاه کردن توی آینه بتونیم این رو تشخیص بدیم ولی بهترتین راه تهیه پاترون دامن هست.
به این معنی که ابتدا الگوی اولیه دامن رو روی یه پارچه چلوار یا متقال سفیذ نسبتا ضخیم گذاشته و برش بزنید و همه علامتها مثل تقاطع خط باسن با خط پهلو و خط مرکزی جلو وپشت رو با کاربن روی پارچه علامت بزنید.و درزها رو بدوزید.دامن رو بپوشید و با توجه به نکاتی که در مورد ایرادات اندامی خواهم گفت تشخیص خواهید داد که کجاهای دامن برای شما مناسب نیست و اون ایرادها رو روی دامن علامت می زنید و بعد روی الگوی اولیه رفع عیب می کنید و از اون به بعد همیشه از الگوی اولیه رفع عیب شده برای رسم الگوی سایر دامنها استفاده می کنید.سایت کولاب۱-باسن کوچک :اگه بعد از پوشیدن دامن پشت دامن شل بایسته و خط لبه دامن (پایین دامن)به طرف پایین کشیده بشه نشون میده که شما باسن کوچکی دارید.

۲-شکم کوچک :پاترون دامن در زمان پرو روی شکم شل می ایسته و خط لبه دامن بطرف پایین کشیده میشه.

۳-گودی کمر در قسمت پشت : پاترون دامن در قسمت کمر پشت مقداری چین خورده و شل می ایسته.

۴-پهلوی برجسته(پهلوی گوشتی یا کپل بزرگ) : پاترون دامن در قسمت باسن کوچک(کمی بالاتر از باسن بزرگ) به حالت کیس خورده و درز پهلو کشیدگی پیدا می کنه و لبه دامن در قسمت پهلو به طرف بالا کشیده میشه.

۵-باسن بزرگ و برجسته :پاترون در زمان پرو در قسمت کمر و باسن به سمت کمر کشیدگی پیدا می کنه و خط مرکزی پشت در لبه دامن بطرف بالا کشیده میشه.

۶-شکم بزرگ و برآمده :پاترون دامن در زمان پرو در قسمت شکم چین خورده و کیس می ایسته و لبه دامن در قسمت جلو بطرف بالا کشیده میشه.

منبع:ارتاکاوا
جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۳
تعداد مشاهده : 703 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: خياطي


برچسب ها

, , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)