طرز تهیه لوسیون آلوئه ورا در ۳ دقیقه

بیشتر لوسیون های آماده که در فروشگاه ها موجود است، دارای مواد افزودنی و نگهدارنده مضری هستند که عمر مفیدشان را افزایش می دهد اما بیشتر از اینکه خوب باشند می توانند به پوست آسیب بزنند. این مقاله، درست کردن یک لوسیون آلوئه ورا را به شما آموزش می دهد که هم آسان است و هم ارزان تمام می شود .

برای تهیه این لوسیون شما نیاز به ۳ دقیقه زمان دارید تا ۳ مرحله آن را هر کدام در عرض یک دقیقه انجام دهید.

 دقیقه اول:

 ۱٫ ۴ قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین را با ۱ قاشق غذاخوری موم عسل، در یک ظرف شیشه ای کوچک ذوب کنید. ۱ قاشق غذاخوری چای بابونه و ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را هم در یک ظرف کوچک شیشه ای جداگانه گرم کنید.

 دقیقه دوم:

   ۲٫ هر دو ظرف را از روی حرارت بردارید و مخلوط آلوئه ورا را در ظرف حاوی روغن بادام و موم بریزید.

دقیقه سوم:      

 ۳٫ با یک همزن سیمی آنقدر مواد را بزنید تا صاف و غلیظ شود. ۵ تا ۱۰ قطره ازاسانسی که خودتان دوست دارید را هم به مخلوط اضافه کنید و مجدداً با همزن سیمی هم بزنید.

لوسیون ما آماده است

 حال لوسیون آلوئه ورا را به یک ظرف شیشه ای انتقال دهید. روی یک برچسب محتویات شیشه و تاریخ روز را بزنید و آن را روی ظرف بچسبایند. اگر ظرف ۳۰ روز از لوسیون استفاده می کنید، لازم نیست آن را در یخچال قرار دهید. اما اگر در طی این مدت از آن استفاده نمی کنید و مصرف آن بیش از ۳۰ روز طول می کشد، آن را در یخچال قرار دهید.

 نکته: در هر بار مصرف، به اندازه ۲ قاشق چایخوری از ژل آلوئه ورا استفاده کنید. مقدار موادی که در این دستور به کار رفته، برای حدود ۱۲ بار استفاده جواب می دهد و باید یک بار در روز برای پاکسازی و مرطوب کردن پوست های نرمال تا خشک استفاده شود.

در صورت لزوم، می توانید به جای روغن بادام شیرین از آووکادو یا روغن هسته انگور استفاده کنید. با اضافه کردن موم بیشتر، لوسیون را غلیظ تر کنید. برای رقیق تر شدن آن، روغن یا چای بیشتر اضافه کنید. تمام موادی که برای درست کردن این لوسیون آلوئه ورا استفاده می شود را می توانید از داروخانه ها یا عطاری ها تهیه کنید.

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۳
تعداد مشاهده : 386 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: آرايشگري


برچسب ها

, , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)