شکار قوچ اوریال و کل ماخور سلیمان – پازن در پاکستان

پاکستان یکی از کشورهایی است که بسیاری از شکارچیان رویای بدست آوردن تروفه ارزشمند از آن را سالیان درازی است که در سر دارند ولی به علت اوضاع استراتژیک منطقه که اصولاً منطقه ای ناامن از نظر جهانگردی می باشد, فقط تعداد محدودی شکارچی خارجی توانسته اند به این رویای دست نیافتنی فائق آیند.

وجود طالبان از یک سو و قبائلی که از طالبان و گروه های تندروی مذهبی حمایت می کنند از سوی دیگر باعث شده که اصولاً شکار در این کشور بیشتر به یک رویا نزدیک باشد.

 این فیلم که با همکاری یکی از معروفترین آژانسها (Shikar Safari) که در زمینه برنامه ریزی و هماهنگی شکار در آسیا فعالیت دارد تهیه شده است بی شک یکی از بهترین فیلمهای شکار قوچ اوریال و کل می باشد.

بخش اول

در این فیلم شما شاهد شکار قوچ اوریال, رکوردی در کوههای کراچی, خواهید بود که رکورد کشور پاکستان در سال ۲۰۰۷ می باشد؛ شکار قوچی که بلندی شاخهایش به داخل گونه هایش فرو رفته است. اگرچه قوچهای اوریال پاکستان از لحاظ جثه و بلندی ریش با اوریال ایران تفاوت بسیار دارند.

در بخش دیگر این فیلم شما نظاره گر شکار کل آسیایی خواهید بود که شکار این کل و منطقه شکار آن بسیار شبیه مناطقی است که در ایران وجود دارد به طوری که با دیدن آن احساس شکار در ایران را خواهید داشت.

در بخش دیگر این فیلم شاهد شکار قوچ اوریال پنجاب خواهید بود که در این بخش نیز قوچی عالی از نظر بلندی طول شاخ از فاصله بسیار دور شکار می شود.

در بخش بعدی فیلم نیز شکارچی آقای هارپر (Harper) به منطقه بلوچستان در مثلث مرزی بین پاکستان, افغانستان و ایران سفر می کند و یکی از رویایی ترین قوچهای اوریال افغان را شکار می کند.

در بخش پایانی فیلم نیز که مربوط به ارتفاعات و کوههای سلیمان می شود, به تماشای شکار یکی از نادرترین کل ها خواهیم پرداخت. “کل مارخور سلیمان” که شکار این گونه و گرفتن پروانه شکار این گونه نادر بسیار سخت می باشد چرا که هم این گونه کل بسیار نایاب می باشد و هم اینکه شکار آن در مناطقی انجام می گیرد که در اختیار گروه های طالبان می باشد. پس شکارچی مجبور می شود با استفاده از عمامه و لباس های پاکستانی به مناطق تحت نفوذ طالبان راه یابد و در این سفر یکی از زیباترین و بزرگترین کل های مارخوری که تاکنون رکورد آن ثبت شده را شکار کند.

این مستند در یک dvd‌ با کیفیت عالی به همراه لیبل و کاتالوگ ارسال میگردد.

قیمت پستی : ۴۹۰۰ تومان

با خرید ۴ مستند یک مستند به انتخاب خودتان به عنوان هدیه ارسال میگردد.(مستند هدیه را هنگام ثبت سفارش در قسمت توضیحات وارد نمایید).

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 1,802 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: مستند شكار


برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)