شکار زیبای کل رکورد در سودان

این فیلم که محصول شرکت Hunter Video از کمپانی های معروف در زمینه برگزاری تورهای شکار می باشد, محصول سال ۲۰۰۵ است و حاصل تلاش بی وقفه این کمپانی با یکی از شکارچیان معروف روس است.

در این فیلم شکارچی در پی یافتن کل رکورد به سودان رفته و در صحراهای بی آب و علف و کوهستانهایی که بی شباهت به مناطق مرکزی ایران بخصوص کویر ایران می باشد, در جستجوی کل رکورد عربی است.

 جالب آنکه بدانیم با بررسی هایی که این شکارچی در بین قبائل و چوپانان و روستاییان مناطق صحرایی و عرب زبانان این کشور انجام می دهد درمی یابد که رکورددار ضخامت و طول شاخ کل عربی در کشور مزبور شخصی ایرانی (عبدالرضا پهلوی) می باشد که هنوز بعد از بیش از ۳۰ سال هیچ کس نتوانسته رکورد او را به دست آورد.

 در این فیلم شما عکسهایی هستید از ۳۰ سال پیش که او را با رکورد کل به دست آمده در سودان نشان می دهد. در طول مسیر این شکار که بیش از چندین هفته به طول می انجامد, شکارچی مجبور می شود برای تهیه آذوقه غذایی گروه به شکار یک رأس آهو و همچنین برای تهیه گوشت به شکاربز کوهی نیز فائق آید.

در قسمتی از این فیلم شکارچی و اعضاء گروه مجبور می شوند برای به دست آوردن کل رکورد سوراخی که محلی ها فقط از مکان مخفی شدن آن باخبرند پول فراوانی پرداخت و چوپانان و رمه دارانی را استخدام کنند تا به صورت جرگه کردن کوه این کل را مجبور کنند سوراخی را که در آن پنهان است ترک کند؛ بعد از ۳۰ سال این شکارچی موفق به شکار بزرگترین کل عربی می شود.

 برای آنانی که به شکار کل علاقه دارند این فیلم از چندین جهت حائز اهمیت می باشد چرا که تمامی مناطقی که شکار در آن انجام می گیرد دقیقاً چه از لحاظ پوشش گیاهی و چه از لحاظ کوهستانها مطابق با مناطق کویری ایران بوده و تماشای این فیلم بیشتر مناطق کویری شکار در ایران را به یاد بیننده می آورد و همچنین در این فیلم جزئیات و آموزشهای بسیاری در جهت تعقیب و ردزنی حیوان و اینکه چگونه می توان به سرتیر شکار رفت و یا اینکه چگونه در خلاف جهت باد حرکت نمود را فرا خواهید گرفت و در زمینه یادگیری و طریقه ماهرخ رفتن به شکار نیز حاوی نکات آموزنده ای برای شکارچیان می باشد که امید است مورد توجه شکارچیان ایرانی قرار گیرد.

این مستند در یک dvd‌ با کیفیت عالی به همراه لیبل و کاتالوگ ارسال میگردد.

قیمت پستی : ۷۵۰۰ تومان

با خرید ۴ مستند یک مستند به انتخاب خودتان به عنوان هدیه ارسال میگردد.(مستند هدیه را هنگام ثبت سفارش در قسمت توضیحات وارد نمایید).

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 2,726 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: مستند شكار


برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)