شماره موبایلتان را حروفی کنید

شماره حروفی چیست؟

شماره تلفنهای حروفی، یعنی همان شمارههایی که سایت شرکت همراه اول آنها را شماره ترکیبی و سایت شرکت مخابرات استان تهران آنها را فون واژه مینامد، شماره‌هایی هستند که از نظر حروف انگلیسی که روی دکمه‌های شماره‌گیر گوشیهای تلفن چاپ می‌شود، با یک اسم (نام یا نام خانوادگی) یا کلمه معنی‌دار دیگر مطابقت دارند. اصطلاح انگلیسی این نوع شماره ها phoneword است.

اما شکل کلی این شماره ها:

۰۹۱۲baba

۰۹۳۵mina

بیان شماره تلفن با استفاده از حروف دو مزیت بزرگ دارد: یکی اینکه هر کس یک بار شماره شما را به این صورت ببیند یا بشنود، هرگز آن را فراموش نخواهد کرد. دوم اینکه بین همه کسانی که نام آنها با شما یکسان است، فقط یک نفر میتواند دارای شماره تلفن معادل با نام مورد نظر باشد (در هر پیششماره یک نفر).

بین همه شماره‌هایی که با یک پیش‌شماره خاص آغاز می‌شوند (مثلا بین همه شماره هایی که با ۰۹۱۲ آغاز می‌شوند) فقط یک شماره می‌تواند با یک کلمه خاص مطابقت داشته باشد. بنابراین بین همه کسانی که مثلا نام آنها سیاوش است، فقط یک نفر می تواند مالک خط ۰۹۱۲Siavash باشد. بین همه کسانی که نام خانوادگی آنها حسینی است، فقط یک نفر می تواند مالک خط ۰۹۱۲Hoseini باشد. بین همه کسانی که در زمینه رایانه فعالیت دارند، فقط یک نفر می تواند مالک خط ۰۹۱۲Rayaneh باشد، و به همین ترتیب. بنابراین خط تلفنی که با کلمه خاصی مطابقت داشته باشد دارای ارزش بسیار بالایی است. 

نحوه شماره گیری این شماره ها همانند SMS  است یعنی شما در شماره گیری هم به حروف دسترسی دارید هم به عدد.

جهت انتخاب شماره حروفی مورد نظر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

www.hamnam.simcart.com


جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 1,229 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: دسته‌بندی نشده, سرگرمی, موبایل


برچسب ها
دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)