روانشناسی و تاثیر رنگ ها

راز هر رنگ

– رنگ آبی: این رنگ نشانه آرامش, امنیت و نظم است. افرادی که به صورت اغراق آمیز این رنگ را دوست دارند معمولا درون گرا و گوشه گیر هستند.

– رنگ سبز: علاقه به این رنگ نشانه پویایی، شادی، سرزندگی، اراده بالا، استقامت بالا، پشتکار، پایداری و مقاومت در برابر تغییرات است.

– رنگ قرمز: علاقه به این رنگ نشانه هیجان های قوی، انرژی بالا، حرارت و صمیمیت است. استفاده اغراق آمیز از این رنگ نشانه برانگیختگی, خشم و عصبانیت است.
– رنگ زرد: افرادی که به این رنگ علاقه دارند معمولا زنده دل, امیدوار و به دنبال تحول و ترقی در زندگی خود هستند، اما اگر فرد از این رنگ بیش از اندازه استفاده کند نشانه خشم و رنج دیدگی و علاقه به جلب توجه کردن اوست.
تاثیر گذاری رنگ ها

از جنبه دیگری هم می توان به رابطه رنگ ها و روان انسان پرداخت. رنگ هایی که در اطراف ما هستند روی روحیه ما اثر می گذارند؛ برای مثال رنگ آبی روی اعصاب مرکزی تاثیر می گذارد و همین امر باعث آرامش فرد می شود, سرعت نبض و تنفس او را کاهش می دهد و باعث کاهش درد و تسکین بیماری ها می شود؛ به همین دلایل این رنگ معمولا در اتاق خواب به کار می رود.

رنگ سبز استرس افراد را کاهش و تمرکز و توجه آنها را افزایش می دهد. از رنگ سبز معمولا در کتاب خانه ها و مراکز درمانی و مشاوره استفاده می شود.
رنگ زرد جز گروه رنگ های گرم و شاد است, انرژی خوبی را به انسان می دهد و نشانه روشنی است. این رنگ سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و باعث تحریک اعصاب می شود. با توجه به اینکه رنگ ها بر روحیه و ذهن ما اثر می گذارند, پس بهتر است بیشتر از رنگ هایی استفاده کنیم که انرژی مثبت و آرامش می دهند. از رنگ هایی که غم و اندوه ما را افزایش می دهند, کمتر استفاده کنیم.

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۱
تعداد مشاهده : 271 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: روانشناسي


برچسب ها

, , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)