دوخت کفش برای نوزاد

کفش هایی که برای نوزادان انتخاب می کنید بارزترین خصوصیت ان ها راحتی و جنس پارچه ای آن هاست . پارچه های کتانی ، چرمی و نخی از بهنرین نمونه های کفش های نوزادان است . در این پست از نشریه اینترنتی زندگی کودک «سایت کولاب» با روش بسیار ساده از دوخت کفش برای نوزادان آشنا می شوید . ادامه مطلب را ببینید .

برای دوخت کفش نوزاد به دو کفه پارچه ای ، دو نوار برای دور کفش و دو تکه کش نیاز دارید . با توجه به سایز پای نوزاد کفی کفش را همیشه گشادتر از اندازه ی آن در نظر بگیرید . به عنوان مثال اگر کف پای نوزاد شما هفت در چهار سانتی متر است شما یک کفی ده در شش سانتی متری برای او برش بزنید . برای دیواره دور کفش مجموع طول و عرض پای نوزاد را در دو ضرب کنید . طول نوار دور کفش اینگونه حاصل می شود .

 بعد از برش دادن کفی کفش و نوار اطراف آن وسط پاشنه ی هر دو کف کفش را مشخص کرده . برای نوارها هم به همین ترتیب عمل کنید . می توانید از مداد برای علامتگذاری کردن استفاده کنید .

 نوار کناری کفش را روی پاشنه بگذارید . در واقع دو نقطه ای که علامتگذاری شده اند روی هم قرار دهید و با سوزن ته گرد این دو قسمت از کفش را به هم وصل کنید .

 حالا نوار را حالت دهید تا شکل کلی کفش حاصل شود .

 دور تا دور کفش را با سوزن ته گرد محکم کنید . چون دو لنگه کفش را باید آماده کنید دقت کنید که کفش ها را تابه تا ندوزید و یا هر دو لنگه کفش مثل هم نباشند .

 سوزن ته گرد ها را به ترتیب جدا کنید و حاشیه های کفش را دندونه موشی بزنید .

 پس از دوخت کامل نوبت به نصب کش در کفش می رسد . کش کوتاهی که انتخاب کرده اید را بین دولای کناره کفش بدوزید .

 به این ترتیب یک کفش خوشگل کتانی برای نوزادی که دارید بدوزید .

دوخت این کفش خیلی ساده و مقرون به صرفه است و این خاصیت را دارد که با بتوانید با دوخت رنگ های متنوع آن هر کفش را با یک لباس نوزاد ست کنید .

(به جای جستجو در سایتهای مختلف ما در وقت و هزینه شما صرفه جویی میکنیم و تمامی آموزش های جدید خیاطی را برای شما جمع آوری می کنیم شما می توانید دیگر آموزش های جدید خیاطی را در  همین سایت (کولاب)  دنبال کنید.)

 

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 2,560 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: خياطي


برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)