دعایی مجرب برای باردار شدن

یکی از آرزوهای هر زن و مردی که اقدام به تشکیل زندگی می‌کنند داشتن فرزند یا فرزندان سالم، صالح و زیباست که سبب می‌شود زندگی یک معنای دیگری پیدا کند و لذت بخش‌تر گردد.

به گزارش سایت کولاب برای این‌که به این آرزویتان برسید و صاحب فرزند گردید دعاهایی که از معصومین(ع) رسیده را بخوانید. البته هدف خواندن این دعاها تنها عامل در رسیدن به این خواسته نیست، بلکه یکی از سفارشات و توصیه‌هایی است که اگر به آنها توجه کنیم سعادت دنیوی و اخروی خواهیم داشت.

امام صادق(ع) فرمودند: “هر کس بخواهد زنش بچّه ‏‌دار شود، پس از نماز جمعه، دو رکعت نماز بگزارد و در آن‌ها رکوع و سجده را طولانی سازد و سپس بگوید: “خداوندا! به حرمت آنچه زَکَریّا بدان از تو مسئلت داشت، از تو می‏‌خواهم. پروردگارا! مرا تنها مگذار که تو خود، برترینِ وارثانی. خداوندا! از نزد خویش، مرا فرزندانی پاک ببخش که تو شنوای دعایی. خداوندا! به نام تو او را بر خویش حلال ساختم و به امانت تو، او را در اختیار گرفتم. اکنون، اگر در رَحِم او برایم فرزندی تقدیر کرده‏‌ای، او را فرزندی خجسته و پیراسته قرار ده و در او برای شیطان، بهره و سهمی قرار مده۱”.

همچنین بنا به دستور امام باقر(ع) آمده است: ” زن و شوهرهر صبح و شب « ۷۰ بار «سبحان الله، سپس ۱۰ مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه بعد از آن ۹ مرتبه سبحان اللَّه و در آخر یک مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه » بگویند۲″.

 در روایتی دیگر از امام زین العابدین(ع) برای طلب فرزنددار شدن چنین آمده که این دعا را ۷۰ روز بخوانند:

” رَبِّ لا تَذَرْنِی فَرْداً وَ أَنْتَ خَیْرُ الْوارِثِینَ وَ اجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ وَلِیّاً یَبَرُّ بِی فِی حَیَاتِی وَ یَسْتَغْفِرُ لِی بَعْدَ وَفَاتِی وَ اجْعَلْهُ خَلْقاً سَوِیّاً

وَ لَا تَجْعَلْ لِلشَّیْطَانِ فِیهِ شِرْکاً وَ لَا نَصِیباً اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْتَغْفِرُکَ وَ أَتُوبُ إِلَیْکَ إِنَّکَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ۳″.

منابع:

۱- الکافی، جلد ۶، صفحه ۸، حدیث ۳، تهذیب الأحکام، جلد ۳، صفحه ۳۱۵، حدیث ۹۷۴، مصباح‌المتهجّد، صفحه ۳۷۸، حدیث ۵۰۴، جمال‌الاُسبوع، صفحه ۲۷۱، بحارالأنوار، جلد ۹۰، صفحه ۷۱، حدیث ۱۴ دانش نامه احادیث پزشکی: ۱ / ۶۱۶

۲- مکارم الأخلاق- ترجمه میر باقری، ج‏۱، ص: ۴۳۰

۳- کتاب مکارم الأخلاق- ترجمه میر باقری، ج‏۱، ص: ۴۲۹

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 309 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: مجله خانواده


برچسب ها

, , , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)