خودرویی که هنگام پارک تا می‌شود+ عکس

 کانسپت تمام‌الکتریکی آرمادیلو-تی پس از ۱۰ دقیقه شارژ سریع تا ۱۰۰ کیلومتر راه برود و با تا کردن خودش در هنگام پارک و گردش ۳۶۰ درجه در هر فضای پارکی جا می‌شود.
خودروی الکتریکی Armadillo-T هم مانند کانسپت Hiriko و نمونه اسپانیایی Casple-Podadera می‌تواند با تا شدن فضای کمتری را در هنگام پارک اشغال کند. این خودروی الکتریکی همان‌طور که از نامش پیداست، به شیوه آرمادیلوها خودش را جمع می‌کند؛ اما در نهایت انتظار نداشته باشید مانند آنها به یک توپ چند تکه تبدیل شود.

این خودروی الکتریکی توسط متخصصان مؤسسه علم و فناوری پیشرفته کره یا به اختصار KAIST تهیه شده است. هدف اصلی در ساخت این نمونه نیز مانند دو خودروی الکتریکی دیگر که می‌توانند در فضای پارک جمع شوند، به حداقل رساندن فضای مورد نیاز برای پارک خودروها در مناطق پرجمعیت شهری است. ۳ عدد از این خودرو را می‌توان در فضاهای پارک استاندارد در کره جنوبی جا داد.
پیشرانه الکتریکی این خودروی مفهومی از ۴ موتور تشکیل شده که درون چرخ‌ها تعبیه شده‌اند و به کمک باتری با توان ۱۳٫۶ کیلووات‌برساعت که در جلوی خودرو قرار گرفته، تغذیه می‌شوند. این شیوه نه‌تنها باعث شده فضای داخلی بیشتری در اختیار سرنشینان قرار بگیرد؛ بلکه باتری و موتورها را از منطقه تا شدن خودرو دور نگه خواهد داشت.

این خودروی ۴۵۰ کیلوگرمی در حالت عادی حدود ۲٫۸ متر طول دارد؛ اما در هنگام پارک می‌تواند با تا کردن بخش عقب خودرو روی سقف آن طول خود را به ۱٫۶۵ متر کاهش دهد. این کاهش طول به رانندگان اجازه می‌دهد هر ۳ خودرو از این نمونه را در یک فضای استاندارد پارک در کره که نزدیک به ۵ متر است، پارک کنند.
سازندگان این خودروی الکتریکی می‌گویند رانندگان می‌توانند به کمک تلفن هوشمند خود به خودرو فرمان دهند که خودش را تا کند، تا ۳۶۰ درجه بچرخد و در نهایت خود را در فضایی اندک که برای خودروهای دیگر مناسب نیست، پارک کند.

آرمادیلو-تی نه‌تنها می‌تواند در بسیاری از پارکینگ‌ها و محل‌های توقف درون‌شهری جایی برای خودش دست‌ و پا کند؛ بلکه با سرعت نهایی ۶۰ کیلومتربرساعت و طی مسافتی حدود ۱۰۰ کیلومتر با ۱۰ دقیقه شارژ سریع، خودروی درون‌شهری مناسبی به نظر می‌رسد.
هنوز نمی‌دانیم این کانسپت شانسی برای ورود به خط تولید و بازار دارد یا نه؛ اما اگر می‌خواهید بدانید چرا این خودرو آرمادیلو-تی نامیده شده، گذشته از قابلیت تا شدن آن، «تی» انتهای این نام ادای احترامی به فورد مدل تی، اولین خودروی مقرون‌به‌صرفه ساخته شده در جهان است که به طبقه متوسط هم اجازه داد از خودروها برای جابجایی استفاده کنند.

                                                                                                      گردآوری: گروه سرگرمی سیمرغ
جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۰۵ شهریور ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 745 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: تعميرات خودرو


برچسب ها

, , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)