اشیای گمشده تاریخ جهان

طی قرون متمادی مقدار زیادی از اشیای قیمتی پادشاهان یا زمامداران بر اثر جنگ و حوادث طبیعی مثل سیل ، زلزله ، آتشفشان و …ناپدید شده و به مجهولات تاریخ بشری پیوسته اند . این اشیا هم اکنون در دل خاک یا ژرفای آبهای اقیانوس ها  و دریاها یا در گوشه ای دور افتاده در این جهان پهناور پنهان هستند . آنها زبان گویای بسیاری از مجهولات تاریخ بشری هستند و پیدا کردنشان می تواند بسیاری از اسرار جهان را برای انسان شیفته حقیقت و جویای حقیقت بازگو کند . شما هم اگر کار بهتری سراغ ندارید و پول کافی برای سفرهای ماجراجویانه در دل تاریخ در اختیار دارید ، کوله بار سفری هیجان انگیز را ببندید و به دنبال آنها جهان را زیر و رو کنید . اگر تنها مشکل شما نقشه گنج و راهنمای مکان این اشیای قیمتی است عیبی ندارد ، با ما در این گزارش استثنائی همراه شوید تا تکه های گمشده تاریخ جهان را برایتان بازگو کنیم.

سکه های ۴۵ هزار پوندی

شاید جالب باشد بدانید که تنها روی ۷ سکه یک پنی در انگلستان تاریخ ۱۹۳۳ ضرب شده است . این هفت سکه برای ارائه به مقامات سرشناس دولتی ضرب شده و در اصل یک نشان دولتی بودند . در حال حاضر سرنوشت ۶ عدد از این سکه ها مشخص است ، ولی سرنوشت یکی از آنها نامعلوم است . ۳ عدد از این سکه های منحصر به فرد متعلق به یک کلکسیونر است . ۲ عدد از آنها در موزه قرار دارد . یکی از آنها زیر ستون پی یک ساختمان در لندن است . یکی دیگر از آنها هم تا مدتی پیش زیر ستون پی کلیسای سنت کراس در شهر لیدز قرار داشت ، اما پیش از برداشتن ستون سکه نیز به سرقت رفت . اگر سر و کله این سکه پیدا شود بیش از ۴۵ هزار پوند ارزش خواهد داشت.

تیر نقره ای هیتلر

در تابستان ۱۹۳۰ میلادی و بنا به فرمان هیتلر ، کمپانی مرسدس بنز زیباترین و ظریف ترین اتومبیل مسابقه را که تیر نقره ای نام گرفت ، برای هیتلر ساخت . پس از اشغال برلین از سوی نیروهای متفقین ، این تیر نقره ای هم همراه دیگر گنجینه های آلمانی به غرب آلمان انتقال یافت . تری کوهن انگلیسی که یکی از شیفتگان پر و پا قرص اتومبیل های عتیقه بود ، این مرسدس نقره ای را در سال ۱۹۸۸ در رومانی شناسایی کرد و آن را به مبلغ ۲ میلیون دلار از دولت چائو شسکو خرید . اما اتومبیل هنوز از رومانی خارج نشده بود که دوباره گم شد . کوهن معتقد است ماموران دولت رومانی مرسدس نقره ای را از وی ربوده اند . از آن روز تاکنون بارها و بارها این اتومبیل توسط اشخاص مختلف دیده و شناسایی شده است و تاکنون هم پیش بینی می شود این اتومبیل در آلمان یا سوئیس باشد . کارشناسان پیش بینی کرده اند این اتومبیل اگر بار دیگر پیدا شود ،بیش از ۲۰۰ میلیون پوند قیمت خواهد داشت.

۷۰ هزار جلد کتاب باستانی

یکی دیگر از رازهای پنهان برای باستان شناسان، ۷۰ هزار جلد کتاب متعلق به کتابخانه اسکندریه است که در زمان باستان، معروفترین و بزرگ ترین کتابخانه جهان بود این کتابخانه استثنائی در قرن ۳ قبل از میلاد ساخته شده و به علت اغتشاش های داخلی در اواخر قرن سوم میلادی نابود شد و به گمشدگان تاریخ پیوست . فهرست کتاب ها تا دوران پادشاهای بیزانس باقی ماند و به عنوان مرجعی در مورد شناخت ادبیات یونان کاربرد داشت.

قبر اسکند فاتح

در گوشه ای از اسکندریه زادگاه اسکندر کبیر که فاتح نیمی از جهان بوده ، مقبره وی مفقود و دور از دسترس است . اسکندر که در ۳۲ سالگی درست ۳۲۳ سال قبل از میلاد مسیح(ع) نیمی از جهان را تحت سیطره خویش در آورده بود ، در شهر بابل جان باخت و هنوز که هنوز است مقبره وی ناشناس است . آتنی ها بعد از یک سال عزاداری و سوگواری ، پیکر وی را در بنای باشکوهی به خاک سپردند ، اما دیر زمانی نپائید که مقبره اسکندر به جذاب ترین مرکز توریستی آن جهان مبدل شد . غبار زمان بر مقبره اسکندر نشست و آن را از چشم ها پنهان کرد و یاد اسکندر فاتح را از خاطره ها زدود . از قرن پنجم میلادی به بعد دیگر هیچ روایتی از مقبره اسکندر شنیده نشده است . بر اساس اسناد و مدارک موجود ، قبر اسکندر در مکانی به نام سما در شمال اسکندریه قرار داشت.

معادله مفقود فرما

در سال ۱۶۳۷ میلادی ، ریاضیدان بزرگ فرانسوی (( پیر فرما )) یادداشتی در پایین یکی از کتاب هایش نوشت . فرما در کنار عبارت برای اثبات فرمول xn+yn=zn در حالی که n  یک عدد طبیعی بزرگتر از ۲ باشد ، هیچ راه حلی وجود ندارد ، نوشت :اما من یک راه حل فوق العاده برای اثبات این فرمول پیدا کرده ام ، ولی در حاشیه این کتاب جای کافی برای توضیح این فرمول ندارم . همین اشاره کوچکه فرما موجب شد تا ریاضیدان بزرگ جهان بزرگترین پژوهش تاریخ ریاضیات را برای پیدا کردن این راه حل آغاز کند .اما بالاخره چند سال پیش و پس از ۳ قرن و نیم تلاش ، این راه حل توسط یک ریاضیدان جوان به نام ( اندرو ویلز ) پیدا شد . این ریاضیدان جوان با استفاده از منحنی های بیضوی توانست این فرمول را اثبات کند و راه حل مفقود فرما را بیابد ، اما هنوز معلوم نیست راه حل فرما چه بوده است.

جمجمه های پیشگو

طبق یکی از روایات و افسانه های شنیدنی ، سرخپوستان قاره آمریکا و بازماندگان قوم متمدن آزتک، ۱۳ جمجمه شیشه ای و بلورین که متعلق به سرخپوستان آزتک و مایا بوده ، این توانایی را داشتند که لب به سخن بگشایند و آواز بخوانند. این جمجمه ها قرن ها پیش ناپدید شده و به فهرست اشیای گمشده تاریخ پیوسته اند . بر اساس این افسانه اگر این ۱۳ جمجمه بلورین در یک محل و کنار هم باشند ، میتوانند به پیشگویی سرنوشت آینده بشر بپردازند و رازهای پنهان زندگی بشر را آشکار کنند . در سال ۱۹۲۷ میلادی یک ماجراجوی انگلیسی به نام (فردریک میچل مدجز) طی حفاری هایی که در جنگل پلیز در آمریکای جنوبی انجام داد موفق به کشف یکی از ۱۳ جمجمه بلورین مفقود در زیر محراب یک معبد سرخپوستی شد . از آن روز تاکنون چند جمجمه دیگر هم یافت شده اما تنها ۳ جمجمه واقعی بودند و بقیه ارزش خاصی نداشتند ۹ جمجمه دیگر همچنان در دل خاک هستند و چشم انتظار کاوشگران ماجراجو هستند.

شرگا ، اسب گمشده

در سال ۱۹۸۱ میلادی (شرگا) اسب معروف مسابقه های اسب دوانی که آن روزها بیش از ۱۰ میلیون پوند ارزش داشت ربوده شد و تا امروز هم پیدا نشده است ، شرگا هم به فرض محال زنده بودن هم یک اسب پیر و از کار افتاده است که دیگر ارزش چندانی ندارد چند سال پیش یک اسکاتلندی مدعی شد که شرگا را در حالی که یک گاری را با خود می کشید دیده است ، اما درستی این ادعا در شک و تردید باقی ماند.

دیوان طنز ارسطو

ارسطو، بفیلسوف بزرگ یونانی در مقدمه یکی از کتابهایش نوشته است ( من اشعار اسطوره ای و تراژدی می سرایم در ضمن اشعار طنز هم خواهم سرود ) ما در هزاره جدید دیوان اسطوره ای و تراژدی وی را در اختیار داریم ام از اشعار طنز وی اثری نیست . دیوان طنز ارسطو هم به گمشدگان تاریخ پیوسته است.

هرم های مفقود

هنوز در قرن بیست و یکم ۲ هرم از مجموعه اهرام مصر زیر خاک مخفی مانده اند هرم های فرعون متفاهور و هرم نفرکاره که در دنیای قدیم و در مصر باستان به عنوان هرم جاویدان و همیشه زنده مشهور بودند هنوز در دل شن های صحرای مصر مدفو هستند.

دست ونوس

مجموعه معروف ونوس فاقد یک دست است باستان شناسان معتقدند این دست احتمالا زیر خرابه های آکروپولیس در جزیره میلوس یونان پنهان شده است . در همین نقطه بود که بقایای ونوس پس از مرگ سوزانده شد.

سدوم و گمورا

هنوز محل دقیق شهرهای طلسم شده سدوم و گمورا که در میان شعله های آتش سوختند و از بین رفتند ، مشخص نیست . باستان شناسان معتقدند که این ۲ شهر افسانه ای در قعر آبهای بهر المیت دفن شده اند.

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 577 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: تاريخ


برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)