آموزش کاغذ دیواری فانتزی و دست ساز

با اینکه این کار هنری به برش‪هایی دقیق نیاز دارد، اما با مهارت کم و دقت بیشتر هم می‌شود آن را انجام داد. با استفاده از کاغذ رنگی و کاغذ اوریگامی براق، می‌توانید این کار هنری چهل تکه و هندسی را خلق کنید که تزیینی زیبا و تاثیر گذار برای اتاق خواب‌تان خواهد بود. می‌توانید آن را بالای تخت، کاناپه یا در راهرو نصب کنید.

 تغییر دکور اتاق خواب و طرح و رنگ اتاق خواب را مشاهده کنید تا قبل از هر چیز بهترین دکور را برای اتاق خود پیدا کنید

وسایل لازم:

مقوای ضخیم در ابعاد ۱۰۱٫۵ در ۸۱ سانتی‌متر (می‌توانید از نوعی از مقوا استفاده کنید که در میان آن فوم باشد) این مقوا در واقع سطح کار شماست و حتی می‌توانید یک تکه فیبر صیقلی را با این ابعاد انتخاب کنید.

کاغذ رنگی و کاغذ با جلای فلزی (اوریگامی) برای درست کردن حداقل ۴۸ مربع ۱۲٫۵ سانتی‌متری؛ اگر کاغذهای‌تان در سایز A4 هستند، باید ۲ برگ از ۱۱ رنگی که در اینجا به کار رفته است، تهیه کنید.

از کاغذهای براق با طرح فلزی هم ۲ مربع لازم است. بهتر است چند کاغذ رنگی اضافی نیز داشته باشید تا بتوانید با ترکیب رنگ‌ها بازی کنید.

صفحه برش مخصوص دارای درجه بندی (برای اینکه اندازه‌گیری و برشهایتان دقیق دربیاید)

کاتر یا چاقوی جراحی

مداد

خط کش فلزی

نوار چسب دورو برای چسباندن کار هنری‌تان به دیوار

 مرحله ۱: انتخاب رنگ 

کلید موفقیت در درست کردن یک کار هنری، انتخاب رنگ‌های مناسب است. خوب است برای شروع کار به اتاقی که می‌خواهید این کار هنری را در آن بگذارید، نگاهی بیندازید. به رنگ‌های غالب اتاق نگاه کنید،

باید حداقل یکی از آنها را در کارتان استفاده کنید تا در نهایت تابلوی‌تان به دکور اتاق بیاید. می‌توانید سایه‌ای از رنگ‌های غالب را نیز در کارتان استفاده کنید و رنگ‌های موزون و هماهنگ را به عنوان طیف اصلی انتخاب کنید.

اگر برای درست کردن این تابلو از کاغذ اوریگامی استفاده می‌کنید، سعی کنید در انتخاب طیف رنگ‌های روشن، گرم یا سرد دقت کنید.

در این کار از رنگ‌های هماهنگ و متضاد به صورت یکسان استفاده شده است و همین‌طور رنگهای ملایم و کاغذهای رنگی با جلای فلزی و براق برای تاثیرگذاری بیشتر به کار رفته است.

 مدیریت فضای خانه با رنگ را بخوانید تا بدانید رنگ‌ها تا چه اندازه بر روحیه شما تاثیر می‌گذارند.

مرحله ۲: برش کاغذها

 همه کاغذها را به شکل مربع‌هایی با اضلاع ۱۲٫۵ سانتی‌متر ببرید و سپس آنها را از قطر مثل مثلث ببرید.

دقت در برش کاغذها بسیار مهم است، زیرا باید درست کنار هم جا بیفتند. وسوسه نشوید و همه کاغذها را دسته دسته ببرید، ممکن است کاغذها کمی تکان بخورند و منظم درنیایند.

 می‌توانید از اولین مربعی که درمی‌آورید به عنوان نمونه برای برش بقیه مربع‌ها استفاده کنید تا مجبور نباشید هر بار مربع‌های‌تان را دوباره اندازه گیری کنید. پشت مربع نمونه خود را علامت بزنید تا آن را با بقیه اشتباه نکنید.

 مرحله ۳: آماده سازی فضای کار 

اگر مقوا یا تخته بزرگی دارید، آن را کف زمین و نزدیک میز کارتان بگذارید تا جایی برای چیدن مثلث‌های رنگی و طراحی کار هنری‌تان داشته باشید.

در نهایت تابلوی شما مستطیل بزرگی است که طولش ۱۲ مربع و عرض آن ۴ مربع دارد. همه مثلث‌ها را روی سطح کار قرار داده و شروع به چیدن آنها کنید.

مرحله ۴: طراحی و چیدمان 

از گوشه سمت چپ بالا شروع کنید و به طور تصادفی مثلث‌ها را در یک خط به طرف پایین بچینید، طوری که در نهایت ۴ مربع در عرض کارتان داشته باشید.

منظور از تصادفی چیدن مثلث‌ها این است که اگر متوجه شدید ۲ تا مثلث هم‌رنگ کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، یکی از آنها را با رنگ دیگری عوض کنید. مثلث‌ها را در یک خط اضافه کنید و به جهت آنها دقت کنید، چون قطر همه نباید یک جهت یا الگوی مشخصی داشته باشند.

در اواسط چینش به محل قرار گیری رنگ‌ها و جهت قطر مثلث‌ها نگاهی بیندازید و ترکیب کلی کارتان را بسنجید. هر جا دوست داشتید جای رنگ‌ها را عوض کنید تا زیباتر شوند. مراقب باشید فویل‌های رنگی (یا کاغذ رنگی‌ با جلای فلزی و براق) را کجا می‌گذارید، چون باید توزیع آنها تصادفی به نظر برسد و خیلی نزدیک به هم نباشند.

مرحله ۵: چیدمان نهایی طرح

وقتی همه مثلث‌ها را چیدید باید یک مستطیل تشکیل شود که ۱۲ مربع طول و ۴ مربع عرض آن باشد، عقب بایستید و نگاهی به کارتان بیندازید. این کار کمک خواهد کرد که با دید بازتری به رنگ و ترکیب کارتان نگاه کنید و ناهماهنگی آن را تشخیص دهید.

بنابراین با دقت نگاهی خوب و طولانی به کارتان داشته باشید. فویل‌های رنگی که استفاده کردید باید تصادفی باشند، ولی یکسان در کل کار پخش شده باشند. تغییراتی در کار بدهید تا خودتان راضی شوید.

 مرحله ۶: گرفتن عکس

 حالا یک عکس از کارتان بگیرید تا اگر کودک‌تان دوید یا بادی وزید و کارتان به هم ریخت، از این عکس استفاده کنید و در زمان کمتری دوباره کار را بچینید.

 مرحله ۷: آماده کردن مقوا برای پشت کار 

مقوا را نصف کنید تا دو تکه با اندازه ۸۱ در ۵۹ سانتی‌متر داشته باشید. جای هر ردیف مربعی را که چیدید روی مقوا علامت بزنید تا بتوانید کارتان را روی مقوا پیاده کنید. برای این کار، روی ضلع کوچک‌تر مقوا در فواصل ۱۲٫۵ سانتی‌متری علامت بزنید

و سپس بین علامت‌ها با خط‌کش یک خط بکشید. مقوای‌تان کمی بزرگ‌تر است ولی نگران نباشید، در نهایت اضافی آن را می‌برید. بالا و پایین هر یک از خطوط در هر دو مقوا، نوار چسب دو رو بچسبانید.

مرحله ۸: نصب

 مثلث‌هایی را که ۶ مربع اول ردیف بالایی را تشکیل داده‌اند، جمع کنید. از راست به چپ مثلث‌ها را جمع کنید، طوری که اولین مثلث رو باشد و مثلث‌های دیگر را به ترتیب زیر آن قرار دهید.

مثلث‌ها را نچرخانید، چون دسته‌تان به هم میریزد. اگر رشته آنها از دست‌تان در رفت، می‌توانید از عکسی که گرفته‌اید، کمک بگیرید.

پوشش دو ردیف از نوار چسب‌های یکی از مقواها را بکنید. از گوشه بالایی و سمت چپ شروع کنید و مثلث‌ها را طبق بالای مقوا و خطوطی که کشیده‌اید، به مقوا بچسبانید.

هر بار یک ردیف از مثلث‌ها را بچسبانید. وقتی اولین مقوا را تمام کردید، آن را برگردانید و گوشه سمت راست بالای آن را علامت بزنید تا بتوانید جهت کارتان را از روی آن مشخص کنید. سپس این مراحل را برای نصب مثلث‌ها روی مقوای دیگر تکرار کنید.

مرحله ۹: پایان کار 

وقتی هر دو مقوا را کامل کردید، لبه‌های اضافی آنها را ببرید.

مرحله ۱۰: نصب تابلو به دیوار 

پشت مقواهای خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها را درست نصب می‌کنید. این کار ممکن است احمقانه به نظر برسد، ولی یادتان باشد که برای طراحی کار خیلی زحمت کشیده‌اید و می‌خواهید که رنگ‌ها و شکل‌ها به هم بیایند.

اگر کارتان را برعکس نصب کنید، الگوی طرح شما به هم می‌خورد و نتیجه خوبی نخواهد داشت.

مقوای فومی محکم است، ولی در عین حال سبک بوده و به راحتی روی دیوار نصب می‌شود. اگر از چسب‌های محکم و مخصوص دورو برای نصب کار استفاده کنید، می‌توانید به راحتی محل‌های مختلف را امتحان کنید و جای کار را عوض کنید.

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 3,563 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: كاردستي, هنرهاي دستي


برچسب ها

, , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)