آموزش ساخت شمع تخم مرغی برای نوروز

ایده درست کردن شمع تخم مرغی بسیار جالب هست به طوری که میتونید از اون برای تزیین سفره هفت سین یا سفره عقد و سایر مراسماتون استفاده کنید .

آموزش ساخت شمع تخم مرغی

مواد مورد نیاز :

۳۰ گرم موم قرمز مخصوص حکاکی و غوطه ور کردن
۱۰۰ گرم موم بدون رنگ مخصوص حکاکی و غوطه ور کردن
دو عدد ظرف مخصوص ذوب کردن موم
تخته کار ملامینی
روغن مایع و قلم مو
یک چاقو تیز
شمع قالبی تخم مرغی سفید با فیتیله قیچی نکرده
چسب موم
ظرف مخصوص غوطه ور کردن پر شده با آب ۷۰ درجه سانتیگراد / ۱۶۰ درجه فارنهایت

زمان مورد نیاز : ۴۵ دقیقه

نکته : برای برش دادن موم از یک چاقو با لبه ای بسیار تیز استفاده کنید تا نا صاف برش داده نشود . اگر احساس کردید که این کار مشکل است آن را داخل آب گرم حدود ۵ دقیقه نگه دارید تا نرم شود .

tokhme morgh-kolab

روش ساخت شمع تخم مرغی

۱- موم قرمز را حرارت دهید تا ذوب شود، همزمان حدود ۳۰ گرم از موم بدون رنگ را داخل ظرف دیگر ذوب کنید . روی تخته را با کمی روغن چرب کنید و موم قرمز را روی تخته بریزید و یک ورقه کوچک مربع حدود ۱۰ سانتیمتری درست کنید . موم سفید را هم به همین ترتیب بصورت یک ورقه درست کنید .

۲- به محض اینکه هر دو ورقه موم به اندازه کافی خنک شدند ولی هنوز قابل انعطاف می باشند دور تا دور هر یک را برش دهید و بصورت یک مربع مرتب درست کنید و مومهای اضافه را بردارید . لبه چاقو را زیر هر ورقه موم قرار دهید و آن را از روی تخته آزاد کنید .

۳- ورقه موم سفید را روی ورقه موم قرمز قرار دهید و به هم فشار دهید و هر دو را با هم محکم لوله کنید و بصورت یک رولت دو رنگ فرم دهید . و همانطور که لوله می کنید در امتداد طول موم را فشار دهید تا هوای جمع شده داخل آن خارج شود .

۴- با یک چاقو لبه تیز، یک انتهای موم لوله شده را ببرید و آن را صاف کنید، سپس حدود ۱۰ برش نازک که ضخامت هر یک حدود ۳ میلیمتر باشد برش دهید .

قبل از اینکه برشها خنک و شکننده شوند، آنها را روی سطح شمع فشار دهید، روی هر یک کمی چسب موم بزنید تا در جای خود قرار بگیرند .

۵- بقیه موم سفید را ذوب کنید و آن را روی آب داغ داخل ظرف غوطه ور کردن بریزید . شمع را به وسیله فیتیله اش بگیرید و چند بار داخل موم غوطه ور کنید . برشها با پوشش موم پوشانده خواهد شد و فاصله های بین آنها شروع به پر شدن خواهد کرد . به وسیله یک چاقوی تیز پوشش موم روی برشها را بگیرید .

۶- شمع را دوباره غوطه ور کنید تا فاصله های بین برشها بیشتر پر شوند . به کندن روکش موم و غوطه ور کردن ادامه دهید تا سطح شمع صاف و یکسان شود .

زمانیکه شمع را روشن کنید مارپیچها می درخشند، طوری که گویی از داخل آنها نورافشانی می شود .

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۳
تعداد مشاهده : 497 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: تزئينات عروسي


برچسب ها

, , , , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)