آموزش رایگان ساعت به انگلیسی ?Dialogue 5: What Time Is It

آموزش ساعت و زمان به انگلیسی یکی از ابتدایی ترین مطالب آموزشی در زبان انگلیسی محسوب می شود و یادگیری آن برای نوآموزان ضروری تلقی می گردد. در انگلیسی روش های مختلفی مبنی بر پرسیدن زمان و ساعت به انگلیسی و نیز چگونگی پاسخ دادن و گفتن ساعت به انگلیسی وجود دارد. در این پست نیز روش های معمول پرسش و پاسخ در مورد ساعت و برخی توضیحات لازم در خصوص زمان و ساعت ارائه شده است.

 

Dialogue 5: What Time Is It?

NATASHA: What time is it? We’re going to be late!
TONY: It’s a quarter after seven. We’re on time. Don’t panic.
NATASHA: But I thought we had to be at the restaurant by 7:30 for the surprise party. We’ll never make it there with all this evening traffic.
TONY: Sure we will. Rush hour is almost over. Anyway, the party starts at 8:00. But I do need help with directions. Can you call the restaurant and ask them where we park our car?

مکالمه ۵: ساعت چند است؟

  • ناتاشا: ساعت چند است؟ داره دیرمون میشه!
  • تونی: ساعت هفت و ربع است. زمان داریم. نگران نباشید.
  • ناتاشا: اما من فکر می کنم ما باید تا ساعت هفت و نیم برای سورپرایز پارتی (معادل فارسی دقیق ندارد) در رستوران باشیم. با این حجم ترافیک عصر هرگز تا اون موقع به اونجا نمی رسیم.
  • تونی: حتما ما میرسیم. ساعت ترافیک آن طرف دیگر است. در هر صورت میهمانی ساعت هشت شروع می شود. با این وجود من نیاز به کمک برای مدیریت زمان دارم. میشه با رستوران تماس بگیری و سوال کنی ما ماشینمون رو کجا پارک کنیم؟

نکات آموزشی:

  • It’s a quarter after seven این عبارت یکی از متداول ترین روش ها برای بیان این زمان است و معنای آن این است که پانزده دقیقه از ساعت ۷ سپری شده است. روش ساده دیگری برای بیان این زمان این است که گفته شود: *It’s seven fifteen* (ساعت ۷ و ربع است). به طور کلی می توان گفت: It’s a quarter past the hour. در این حالت برای اینکه متوجه شویم چه زمانی از روز است باید به متن مراجعه کرده و به عبارت *evening traffic* (ترافیک عصر) توجه نماییم.
  • در این دیالوگ ناتاشا و تونی در حال رفتن به یک سورپرایز پارتی هستند. آن ها باید سر وقت در میهمانی حضور داشته باشند. بنابراین در این حالت علائمی از استرس و عجله وجود دارد. زمانی که شخصی به دلیل محدودیت زمان دارای استرس است، زبان آموز می تواند از عبارت هایی نظیر: Don’t worry /Don’t stress /We’re fine /We will be on time (سر موقع می رسیم/ زمانمان خوب است/ استرس نداشته باش/ نگران نباش) استفاده نمایند.
  • ناتاشا فکر می کرد که سورپرایز پارتی ساعت هفت و نیم آغاز می شود. دو روش مختلف برای نشان دادن عبارت های این زمان (ساعت هفت و نیم) وجود دارد. می توان به سادگی از عبارت seven thirty و یا عبارت half past seven استفاده کرد.
  • Rush hour به معنای ساعت شلوغی، نشان دهنده یک زمان از روز (معمولا ساعاتی از صبح یا عصر) است. در این ساعات ترافیک سنگین است و مردم در حال تردد و رفت آمد از محل کارشان بوسیله اتوبوس، اتومبیل، مترو، پیاده و … می باشند.

دانلود مجموعه کامل کتب آموزش زبان نصرت

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۳۹۶
تعداد مشاهده : 146 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: زبان


برچسب ها

, , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)