آموزش دوخت مانتو یقه ایستاده زنانه

ابتدا الگو را یک چهارم رسم کرده.
جلو:
نقطه ی مرکز سینه را ۲ سانت به چپ حرکت داده و ساسون سرشانه را به این مکان منتقل می کنیم. سپس پنس سرشانه را بسته و به ۳ سانت بالا تر از نقطه ی موازنه (کارور) یعنی برش حلقه آستین منتقل می کنیم. قطر پنس چهار و نیم سانتی جلو را نیم سانت کم کرده و ۴ سانت می کنیم و گودی پهلوی جلو را از ۵/۲ سانت به ۲ سانت می رسانیم .
حلقه ی گردن در ابتدای سرشانه ی جلو را ۲ سانت باز کرده و همچنین روی خط وسط جلو نیز ۳ سانت پایین آمده و بدین ترتیب حلقه ی گرد قدری باز می شود.
بعد از خط مرکزی جلو ابتدا چهار سانت برای ایجاد روی همگرد ، ۲ سانت برای پایه ی دکمه در سمت راست خط وسط جلو اضافه می کنیم و همچنین چهار سانت هم از خط مرکزی جلو به سمت چپ رفته و علا مت می زنیم این خط جهت نصب دکمه ها ما را کمک می کند .
پشت:
ابتدا حلقه ی گردن در وسط پشت را ۲ سانت پایین آمده حلقه ی گردن در ابتدای سر شانه را نیز ۲ سانت عقب رفته و بدین ترتیب حلقه ی گردن پشت نیز آزاد تر می گردد.


از نقطه ی موازنه ی پشت ۲ سانت بالا رفته و برش حلقه ی آستین را به ساسونی که به یک دوم خط کف حلقه ی پشت انتقال داده ایم وصل می کنیم . قطر ساسون پشت را نیم سانت کم کرده و عمق گودی پهلوی پشت را نیز نیم سانت کم می کنیم.
قد بالا تنه ی کت را تا ۵ سانت زیر خط کمر ادامه داده و در این محل بالاتنه ی کت را کامل می کنیم.
مقدار پارچه: ۵/۲ متر طول و ۴۰/۱ متر عرض از جنس فوتر.
قسمت پایین کت تا خط ران: در انتهای بالا تنه ی کت ، خط عرضی نهایی که پس از دوخت باقی می ماند را اندزه گرفته و مطابق شکل قسمت پایین کت را طراحی می کنیم.

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۳
تعداد مشاهده : 912 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: خياطي


برچسب ها

, , , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)