آموزش دوخت مانتو یقه آرشال جدید

 

تغییرات الگوی پشت :
طوق گردن را تا سرشانه ۰٫۵سانت گشاد کرده نقطه ۱ می­ شود. نقطه ۱ را طبق نقشه به نقطه ۲ در خط وسط پشت وصل می­کنیم . از نقطه s در زیر بغل برای گشاد کردن حلقه ۵-۲ سانت پایین آمده نقطه ۳ می­ شود. از نقطه ۳ ، ۲٫۵سانت خارج شده نقطه ۴ می­شود . نقطه ۴ را طبق نقشه به حلقه آستین وصل می­ کنیم.
از نقطه ۵ در خط باسن ۲سانت خارج شده نقطه ۶ می­شود . نقطه ۴ را با خط صاف به ۶ وصل کرده و تا پایین لباس امتداد می­دهیم . در صورتیکه بخواهیم خط پهلو صاف نباشد از نقطه ۴ خطی موازی خط پهلو قبلی رسم می­کنیم . با این کار هم لباس گشاد شده و هم فرم کمر تنگ را دارد .

تغییرات الگوی جلو :
از نقطه s ، ۵-۲ سانت پایین آمده نقطه ۸ می­ شود. (دقیقاً اندازه پشت) از نقطه ۸ ، ۲٫۵ سانت خارج شده نقطه ۹ می­شود . از نقطه ۱۰ در خط باسن ۲سانت خارج شده نقطه ۱۱ می­شود . نقطه ۹ را به نقطه ۱۱ با خط صاف وصل می­کنیم و این خط را تا پایین لباس امتداد می­دهیم . نقطه ۹ را طبق نقشه به حلقه آستین وصل می­کنیم . طوق گردن را دور تا دور ۰٫۵سانت گشادکرده نقاط ۱۳-۱۲ بدست می­ آید

طراحی یقه آرشال :
از نقطه ۱۳ به اندازه دلخواه یقه (در اینجا ۱۰ سانت) پایین آمده نقطه ۱۷ می­شود . از نقطه ۱۲ در امتداد سرشانه ۲سانت خارج شده نقطه ۱۸ می­شود . نقطه ۱۷ را به نقطه ۱۸ با خط چین وصل کرده و به طرف بالا و پایین امتداد می­دهیم . از خط کمر نقطه ۱۹ ، ۲ سانت خارج شده نقطه ۲۰ می­شود . نقطه ۲۰ را به طرف بالا و پایین امتداد می­دهیم تا جائیکه خط­چین را در نقطه ۲۱ قطع کند (محل اولین جادکمه) .
از نقطه ۱۸ به اندازه طوق گردن گشاد شده پشت الگو ( هلال۲-۱ را با سانتی متر ایستاده اندازه می­زنیم) بالا رفته نقطه ۲۲ می­شود . نقطه ۲۲ را به مرکزیت ۲۱ به طرف راست پرگاری می­کنیم ، سپس روی این خط ۷سانت جدا کرده نقطه ۲۳ می­شود . نقطه ۲۳ را طبق نقشه به طوق گردن جدید وصل می­کنیم . حداکثر فاصله این خط تا طوق گردن جدید ۱-۰٫۵ سانت بیشتر نمی­شود . پس نقطه ۲۳ را ۷ سانت به طرف چپ گونیا کرده نقطه ۲۴ می­شود . نقطه ۲۴ را ابتدا گونیا کرده سپس طبق نقشه به نقطه ۲۱ وصل می­کنیم ، یقه آرشال طراحی می­شود .
در این یقه پهنای یقه فاصله بین خط چین تا هلال یقه می­باشد .
فاصله بین نقاط ۱۲،۲۳،۲۴،۲۱ الگوی یقه می باشد که بدون اینکه از بالاتنه جدا شود برش می خورد .

در صورتیکه آرشال ، اسپرت ، امریکائی طراحی کنیم ، ۱۰ سانت بیشتر از حد معمول پارچه لازم داریم . چون این یقه ها ، جدا برش نمی خورند بلکه بر روی بالاتنه جلو طراحی شده و با هم به صورت یک تکه برش می خورد .

البته در عکس دکمه ها کمی به چپ مایل است ولی در متن دکمه ها از وسط یقه آموزش داده شده .

 

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۱۳ فروردین ۱۳۹۳
تعداد مشاهده : 10,180 بار | دیدگاه : ۵ دیدگاه
موضوعات: خياطي


برچسب ها

, , , , , , ,


دیدگاه ها :

 1. فاطمه گفت:

  یه خیاطم واین بخش رو خیلی پسندیدم

  • admin گفت:

   ممنون از استقبال گرمتان، آموزش های دیگر خیاطی نیز به سایت اضافه می شود در صورت تمایل می توانید اشتراک ایمیلی در سایت داشته باشید و مطالب را به روز در ایمیلتان دریافت کنید

 2. فاطمه گفت:

  سلام به اشتراک گذاشتم وخیلی مطالب را به روز نیاز دارم چون تازه رفتم دوره خیاطی بدون الگو.اگه زحمتتون نمیشه کمکم کنید.مرسی

 3. فاطمه گفت:

  ادمی که با زبونش حرف میزنه .پاش وا میسته

 4. فاطمه گفت:

  ادمین تو هنوز از اینه که به ایمیلم …بفرستی ازهمون اولش هم متوجه شدم این کاره نیستی

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)