آموزش دوخت مانتو مجلسی مدل دار

الگوی اولیه بالاتنه را با هر متدی که هستید رسم کنید .

دکمه خور ۲ سانتی متر به الگوی جلوی مانتو اضافه کنید .از خط پهلو در الگوی پشت و جلو ۴ سانتی متر اضافه کرده و به ۴ سانتی متر مانده به خط باسن به صفر برسانید.در بالاتنه پشت و جلو از خط مرکزی نقطه J به اندازه ۵ تا ۱۰ سانتی متر بالا رفته به نقطه I هلال کنید و در الگوی بالاتنه جلو نیز به دکمه خور متصل کنید.

از نقطه B به اندازه هلال یقه پشت بالا رفته B2 بنامید . از نقطه B2 به اندازه ۴ سانتی متر عمود به سمت پهلوها رسم کرده b3 بنامید. از نقطه b3 به نقطه B متصل کنید. روی خط B تا B2 به اندازه هلال پشت از نقطه B یقه پیش رفته علامت بزنید .از این علامت به سمت بیرون یقه به اندازه پهنای یقه ۸-۱۰سانتی متر عمود کنید.(خط قهوه ای رنگ). بازی یقه را روی خط مرکزی پایین رفته A2 بنامید . از نقطه B به اندازه ۲ سانتی متر داخل یقه شده به نقطه B2 متصل کنید و از آن تا خط جادکمه امتداد دهید .

از نقطه B به اندازه پهنای یقه روی خط سرشانه پیش رفته آن را T بنامید .خط کارور و خط سینه را در نظر بگیرید حوالی خط کارور روی خط شکست یقه ۱۰ سانت داخل الگو شده علامت بزنید . حوالی خط سینه روی خط شکست یقه به اندازه ۵ تا ۷ سانتی متر داخل الگو شده علامت بزنید.

از خط کمر ۵ سانتی متر روی خط مرکزی پایین رفته آن را F2 بنامید . از نقطه T خط سرشانه تمام این نقاط را با حالت دست به یکدیگر متصل کنید . سپس از نقطه F2 تا خط دکمه خور امتداد دهید .

خط شکست الگو را تا زده و این ترسیمات را در سمت دیگر کاغذ الگو رولت کنید . این الگوی رولت شده ممکن است در انتهای شکل یقه نافرم شود، این نافرم را خودتان در این قسمت ترمیم کنید . سپس نقطه T کپی شده یقه را تا پهنای یقه که با رنگ قهوه ای کشیدیم امتداد دهید .

همان طور که مشاهده می کنید در سمت چپ، یقه فقط باید در حد خط شکست باشد . پس به این منظور از علامت خط کارور، که رسم یقه را می گذارند به خط شکست به صفر رسانده و تا دکمه خور ادامه می دهید.قسمت هاشور خورده حد یقه سمت چپ مانتو شما می باشد.

از انتهای رسم یقه ۲ سانتی متر بالا رفته f3 بنامید.فاصله انتهای یقه تا لبه مانتو را نصف کرده به علاوه عدد ۳ کنید از انتهای یقه روی خط دکمه خور پایین رفته و آن را Q بنامید. از نقطه H خط باسن ۲ سانتی متر داخل شده روی خط باسن علامت بزنید. از لبه لباس روی خط هلال رسم شده ۵ سانتی متر داخل شده آن را O بنامید . از نقطه O به Q و از نقطه Q به علامت رویه خط باسن و سپس به نقطه F2 متصل کنید .

از قسمت های هاشور خورده کپی برداری کنید و پس از آماده شدن آنها را بین سجاف و بدنه دوخت کنید. پنس کمر مانتو را نیز می توانید برش از سرشانه یا برش عصایی ایجاد کنید.

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۶
تعداد مشاهده : 409 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: خياطي


برچسب ها

, , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)