آموزش دوخت شنل کلاه دار

شنل یک مدل لباس زیباست که برای زمستان کاربرد زیادی دارد. مدلی که امروز آموزش می‌دهیم یک شنل کلاهدار است. برای شنل از تقاطع خط حلقه و کف حلقه آستین یک ششم دور سینه بیرون می‌رویم، از سرشانه منحنی به این نقطه و مستقیم به پایین تا پهنای ۵۰ سانت از جلو وصل می‌کنیم. درز بغل در پایین در ادامه خط فون دامن بالا می‌آید.

برای جای دست، شنل را در امتداد خط حلقه آستین برش می‌دهند و بین خط کف و کمر را باز می‌گذارند یا شنل را یک تکه درآورده و این محل را با ۲ فیلتو باز می‌کنند. پشت شنل را مانند کیمونو زیر پیش قرار داده از بیخ گردن ۳ سانت بالا آمده و ادامه را با همان فاصله با جلو می‌کشیم، این درز با درز جلو میزان می‌شود و پایین آن مثل پیش است.

برای الگوی کلاه، کاغذ را دولا تا می‌زنیم عرض ۲۵ (دور سر ۵۰) و قد کلاه ۴۰ اندازه آزاد است. از گوشه بالا ۶ سانت مثلثی داخل آمده و منحنی رسم می‌کنیم، وسط پایین کلاه را ۲ سانت بالا آمده و منحنی پر به لب جلو وصل می‌کنیم. برای وصل کلاه به لباس یک سانت دور تا دور طوق یقه را خالی می‌کنیم و اضافه درز کلاه را یا از وسط درز می‌گیریم یا با ساسون تنظیم می‌کنیم. این کلاه ۲ تکه با زیپ به هم وصل می‌شود که در حالت باز روی شنل می‌خوابد.برای ۳ تکه کردن کلاه از قسمت درز ۴ سانت دولا درآورده و یک تکه ۸ سانتی راست به جایش می‌دهیم. کلاه با دکمه و جادکمه هم روی لباس سوار می‌شود. آستر کلاه مانند خودش بریده می‌شود.

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۳
تعداد مشاهده : 1,320 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: خياطي


برچسب ها

, , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)