آموزش دوخت شلوار هندی زنانه

این نوع شلوار یک شلوار سنتی هندی است که با تونیک ارائه شده است و راحتی و زیبایی آن درخور توجه است.

بخشهای مختلف الگو :
۱۴- الگوی شلوار ×۲     ۱۵- الگوی مستطیل باالی شلوار ×۱

kolab.ir-dfr

kolab.ir-1

مراحل دوخت شلوار:
پارچه را از طول روی هم دوال کنید و الگو را روی اریب پارچه پهن کرده و با اضافه درز ۳/۵ سانت برش بزنید و سپس برش را اتوی خشک زده و دوباره الگو را روی برش پهن کرده و برش را اصالح کنید. پس از انجام مرحله اتوی خشک کار به واسطه اریب بودن شلوار، حال درزهای داخل پا را میدوزیم و به دنبال آن فاق جلو و پشت را به یکدیگر متصل می کنیم.

kolab.ir-2

kolab.ir-3

درزها را اتوی خشک می کنیم. در هنگام کار با اریب پارچه توجه داشته باشید فقط از اتوی خشک استفاده کنید زیرا اتوی بخار باعث کش آمدن و خراب شدن کار خواهد شد. مستطیل قسمت باالیی شلوار را آماده کنید و قسمت باالی آن کمر  را به صورت لیفه برای عبور بند آماده نمایید، حال مستطیل آماده شده را به خود شلوار متصل کنید و فقط توجه داشته باشید که تنها درز این مستطیل روی فاق جلو منطبق خواهد شددر قسمت خط مرکزی جلو حال یک کش ظریف به اندازه دور کمر خودتان منهای ۱۰ سانتیمتر برش کنید و دو سر آن را نوار اریب تهیه شده از جنس پارچه را که عرض تمام شده آن ۱ cm میباشد، بدوزید و به وسیله سنجاق از داخل لیفه کمر شلوار رد نمایید.
در پایان شلوار را پرو کرده و پایین آن را تو گذاشته و به فاصله ۱/۵ cm از لبه چرخ کاری کنید و برای کیپ شدن پارچه شلوار به دور ساق پا به وسیله دکمه فشاری عمل کیپ شدن را روی پارچه ها ثابت نمایید.
نوار اریب کمر شلوار:
دو نوار اریب به طول ۵۰ cm و عرض cm 3 تهیه کنید. نوار را دوال کرده و بدوزید و برگردانید و اتو کرده و هر نوار را به یک سرکش کمر بدوزید و از داخل کمر عبور دهید.مستطیل باالی شلوار:
مستطیلی به ابعاد ۲۳ cm در ۵۸ cm مطابق شکل تهیه کرده و این مستطیل را به قسمت باالی شلوار اضافه کنید. وسط جلو در این مستطیل دوالی باز میباشد و وسط پشت دوالی بسته میباشد. نقاط ۵ را در این مستطیل با شلوار منطبق کنید.توجه: قبل از برش پـــارچه شلوار وال هندی را حتما آبکشی نمایید.

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۴
تعداد مشاهده : 5,373 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: خياطي


برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)