آموزش دوخت سجاف

در این جلسه می خوام بهتون دوخت سجاف را آموزش بدهم. سجاف برای لباس هایی به کار برده می شود که جلو باز هستند. همین طور برای دوختن انواع یقه های انگلیسی، امریکایی، آرشال و …. نیاز به یادگیری سجاف دارید.

چون لباس های جلو باز دگمه می خورند و باید بر روی آنها جادگمه بدوزیم اگر این کار را فقط بر روی یک لایه پارچه انجام دهیم پارچه چین می افتد و زیبایی ندارد. به همین منظور برای کلیه لباس های جلو باز باید سجاف داشته باشیم. برای این کار باید ابتدا خط دکمه خور را تعریف کنیم. خطی است که با فاصله ۳ سانت از خط عمودی جلوی الگو تعیین می شود و محل قرار گرفتن دکمه و جا دکمه است. الگو را روی پارچه می اندازیم و همانند لباس جلو بسته پارچه را می بریم. با این تفاوت که دیگر الگو را روی دولای بسته قرار نمی دهیم روی دولای باز می اندازیم. برای سجاف لباس همان طور که برای یقه عمل می کردیم اینجا هم همان کار را می کنیم. از پایین لباس تا وسط های سرشانه را روی پارچه قرار می دهیم و با فاصله ۵ تا ۸ سانتی متر از لبه آن را می بریم. حال نوار به دست آمده را از قسمت زیر پارچه، لایی چسب می چسبانیم. هر دو قسمت سجاف و پارچه اصلی را روی هم قرار می دهیم و با فاصله ۱ سانتی متر چرخ می کنیم. سجاف را به داخل لباس بر می گردانیم و به صورت دقیق اتوکشی می کنیم. اگر اتوکشی به درستی انجام نگیرد و کمی از پارچه زیرین پیدا باشد لباس ما جلوه زیبایی نخواهد داشت.

دقت کنید که حتما برای لباس های جلو باز سجاف را تا سرشانه ادامه دهید. چون بعدا که بخواهیم یقه لباس را متصل کنیم. چین خوردگی ایجاد می شود.

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۳۹۵
تعداد مشاهده : 302 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: ريزه كاري خياطي


برچسب ها

, , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)