آموزش خیلی ساده دوخت پانجو (مانتو)بدون نیاز به پارچه

آموزش اولیه به این ترتیبه:

در این آموزش شما اصلا به پارچه نیاز ندارید فقط به ۲ تا شال بلا استفاده در خونتون نیاز دارید تا بتونید این پانجوی شیک و ساده را در کنار ما بدوزید مطمئن باشید که همه را شگفت زده خواهید کرد.

دو تا شال یک رنگو کنار هم میذاریم که من برای راحتتر شدن کار با دو رنگ نشون دادم. دو تا شالو از طول کنار هم روی میز کار پهن میکنیم طوری که استر شال ها به سمت ما باشه .

حالا قشنگ اندازه میگیریم و وسط شالو پیدا میکنیم. یک سانت درز میذاریم و تا پائین میدوزیم. اون قسمت دوخته شده میشه پشت پانچو قسمت باز میشه جلوش. یعنی از اون درز تا نقطه B می دوزیم .

حالا اون قسمتی رو که باز گذاشتیم تا میکنیم روی نیمه دیگه . به این ترتیب روی کار به سمت ماست . نقطه C قسمت بالائی بوده و قسمت D گوشه پائینی که با تا زدن روی هم میافتن. اون هاشورهائی هم که پائین تصویر زدم یعنی قسمت باز پارچه هست . ضلع روبروی اون،دولای بسته هست که می افته روی شونه .

الان اون قسمت بالا دولای بسته و قسمت پائین دولای بازه ماست . از دولای بسته پارچه حدود ۲۰ سانت میایم وسط . از اونجا هم ۲۰ سانت پائین میایم . تا به نقطه E برسیم . این نقطه میشه قسمت زیربغل پانجوی ما.

از نقطه E میدوزیم تا بیایم برسیم به لبه پائین پانچو.
این کارها همه رو قسمت روی پارچه انجام میشه .

پانجو آمادست .
جلوی این پانجو بازه و میشه با یه دکمه یا روبان تزئینی بستش .
من از دو تا شال سفید و دو تا شال رنگی استفاده کردم . شال های سفید یه هوا بزرگتر از شال رنگی بود که زیر قرار میگیره . تنها تفاوت کار اینه که هر دو رنگو روی هم پهن میکنیم و تو تصویر دو وقتی که میخوایم درز پشتو بدوزیم هر دو رنگو به هم میدوزیم و دو تصویر اخر هم این دوختا روی هر دو رنگ شال انجام میشه .

(البته در تصویر زیر از ۲ شال یک رنگ استفاده شده است)

نکته:شالی که در بالا قرار می گیرد بهتر است یه کم کوچکتر از پائینی باشد این آموزش بسیار ساده است فقط کافی است که ۲ تا شال را جلویتان پهن کنید سپس خودتان به آسانی متوجه میشید که باید چکار کنید

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 61,964 بار | دیدگاه : ۱ دیدگاه
موضوعات: خياطي


برچسب ها

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

  1. عسل گفت:

    سلام لطفا آموزش لباسهای مجلسی راحت ولی زیبا و ریخته راهم در سایت بگذارید.
    با تشکر

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)