آموزش بافت ژیله فانتزی دخترانه

آموزش بافت ژیله دخترانه نوع بافت : رکن (فیلم آموزش بافت رکن) علا وه بر این ساده بافی هم استفاده می کنیم.

این بافت منا سب برای دختران ۱۲ ساله

موارد پیشنهادی مورد نیاز: (شما می توانید از صفحه مخصوص کاموا بسته به سلیقه خود از میان رنگ های موجود یکی را انتخاب نمایید)

۱٫ کاموا : ۴ کلاف

۲٫ میل بافتنی مناسب با کاموای انتخابی : ۱ جفت

پیش:

با نخ بنفش ۳۵ دانه سر می اندازیم ۲ رج رکن می بافیم و سپس دانه ها به این شکل تقسیم بندی می شود.۵ دانه رکن برای سجاف،۳ دونه زیر، از ۱ دونه بعدی ۴ دونه در آورده تا انتهای ۳۰ دونه زیر از ۱ دونه بعدی ۴ دونه در آورده تا انتهای رج همین شکلی می بافیم و با ۳ دونه زیر رج را به پایان می بریم.در رج ۲ و۳، ۵ دونه رکن برای سجاف را بافته و ما بقی دونه ها را بصورت ۳ دونه زیر ۴ دونه رو می بافیم.در رج چهارم ۵ دونه رکن را بافته و سپس ۱ دونه زیر، از دونه بعدی ۴ دونه در آورده ۱ دونه زیر، و ۴ دونه ای که در ابتدای رج اضافه کرده بودیم را یکی می کنیم. یعنی در همان حال که دونه اضافه می کنیم برای مدل فندقی دونه های قبلی راجمع می کنیم. به این ترتیب رج را به پایان می بریم و در رج های بعد به بافت مدل به همین شکل ادامه می دهیم با این تفاوت که هر بار جای مدل عوض می شود.

به این ترتیب ۵ رج گل را برای پایین لباس میندازیم .(۸ سانتی متر).بعد از آن ۱۲ سانتی متر بصورت ساده بافی می بافیم.سپس دونه ها به این شکل مرتب می شود.۵ دونه رکن ، ۱۰ دانه رو،۵ دونه رکن،۵ دونه رکن،۱۰ دونه رو،و طبق نقشه داده شده شروع به انداختن مدل می کنیم.قد بافت به ۳۰ سانتی متر رسید برای حلقه ۵ دونه اضافه می کنیم.به این صورت بافت حلقه را شروع می کنیم.۴ دونه بافته پنجمین دونه را با ۱ دانه از دونه های پیش یکی کرده و بر می گردیم. این کار را ۵ بار تکرار می کنیم. یعنی تا زمانی که بافت حلقه به پایان برسد فقط ۵ دونه را می بافیم و توی هر رج ۱ دونه کم می کنیم.این ۵ دونه را بصورت رکن برای سجاف می بافیم.قد بافت به ۴۷ سانتی متر رسید برای گودی یقه از سمت دیگر ۱-۱-۳-۵-۷ دانه کم می کنیم.قد بافت به ۵۲ سانتی متر رسید دونه ها یکباره کور می شود. یه پیش دیه هم به همین شکل بافته می شه.

پشت: ۶۱ دونه سر میندازیم . دو خط رکن مانند پیش مدل فندقی میندازیم .۱۲ سانتی متر ساده بافی می کنیم.بعد از این بافت به صورت رو بافی ادامه میدیم. تا زمانی که قد بافت به ۳۰ سانتی متر برسده مثل حلقه پیش ۵ دانه اضافه می کنیم و به همون روش می بافیم. با این تفاوت که حلقه به صورت تک تک بافته میشه. یعنی اول حلقه سمت راست را می بافیم بعد حلقه چپ را به همون روش می بافیم. قد بافت به ۵۲ سانتی متر رسید دونه ها یکباره کورمیشن.

کلاه:

با نخ بنفش ۱۶۴ دانه سر میندازیم. ۲ خط رکن بافته و ۷ سانتی متر مطابق نقشه می بافیم.بعد از این ۹ سانتی متر به ساده بافی می کنیم . در هر ۵ رج یکبار ۴ مرتبه از هر طرف ۱ دونه کور می کنیم. بعد از آن در هر رج رو از هر طرف ۸ دونه کم می کنیم.برای اینکه تیزی بالای کلاه گرفته بشه از دو طرف دونه وسط کلاه ۶ مرتبه ۱ دونه کم می کنیم.ما بقی دونه ها را یکباره کور کرده و به دور تا دور یقه لباس می دوزیم

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۶
تعداد مشاهده : 522 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: بافتني


برچسب ها

, , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)