آموزش بافت پتوی قلاب بافی

بافت پتو یکی از آن دسته بافتنی هایی است که در چهار فصل سال کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد و از همه مهم ترین اینکه پتویی که در ادامه به شما آموزش خواهد داده شد بصورت موتیفی است و شما می توانید در هر موقع که فرصت داشتید تعدادی از این موتیف ها را ببافید و در پایان  همگی را به هم متصل کنید

kolab.ir-6fg

آموزش بافت پتوی قلاب بافی

اندازه : تقریبا ۱۰۶ در ۱۳۲ سانت

وسایل لازم :

کاموای رنگین کمان رنگهای گوجه ای /بژ /سبز علفی ۵۰۰ گرم

و کاموای ضخیم به رنگ های:

صورتی ۲۵۰ گرم

بژکمرنگ ۱۵۰ گرم

بنفش ۱۵۰ گرم

میل دوسر یا ۵ میل و میل گرد ۸۰ سانتی سایز ۶ میلی متری

نکات:

برای عوض کردن رنگ برای ظریف درآمدن کار مهم است که وقتی یک توپی کاموای جدید را شروع میکنید با همان رنگ کاموای قبلی شروع شود.

رنگ مربع ها :

الف= رنگین کمان + بنفش

ب= رنگین کمان + بژکمرنگ

ج= رنگین کمان + صورتی

الگوی شماره ۱ را ببینید.

روش بافت:

مربع ها به ۴ روش بافته میشوند:

M1 به این صورت:

۵ ردیف تمام دانه ها به زیر ( رج اول = روی کار)بافته میشود .رج بعدی به این صورت(وارونه ی کار): ۳ زیر/ ۳ رو / ۲ زیر/ ۴رو / ۲ زیر/۳ رو / ۳ زیر/ ۳ رو/ ۲زیر/ ۴رو / ۲ زیر / ۳رو /و ۳ زیر.در رج بعد ۱۶ دانه با فواصل برابر اضافه کنید به این ترتیب: * ۳ زیر/ ۲ زیرروی هر کدام از ۳ گره بعدی / ۲ زیر/ ۲ زیر روی دانه بعدی/ ۲ زیر/ ۲ زیر روی دانه بعدی/۲ زیر/ ۲ زیرروی هر کدام از ۳ گره بعدی* . یک بار دیگر از * تا * تکرار کنید .با ۳ زیر تمام کنید = ۵۳ دانه .

الگوی m1 را با ۳ دانه زیر در هر طرف ادامه دهید (رج اول = روی کار ) .در رج اول بعد از m1 به این ترتیب ۱۶ دانه کم کنید : * ۳ زیر/ ۲ دانه زیر با هم / ۲ دانه زیر با هم/ ۲ تا زیر/ / ۲ دانه زیر با هم/ ۲ زیر/ ۲ دانه زیر با هم / ۲ زیر / / ۲ دانه زیر با هم / ۲ دانه زیر با هم/ ۲ دانه زیر با هم* .از * تا * یکبار دیگر تکرار کنید .با ۳ زیر تمام کنید = ۳۷ دانه .۳ رج زیر ببافید .

M2و m3 و m4 به این ترتیب:

۴ رج زیر روی تمام دانه ها ببافید . m2 یا m3 یاm4 را با ۳ دانه زیر در هر سمت ادامه دهید ( رج اول = روی کار).بعد از تمام شدن الگو ۴ رج زیر ببافید .

پتو:

به صورت رفت و برگشت روی میلدر ۴ ضلع بافته میشود و سپس بهم دوخته میشود.هر ضلع برابر با ۵ مربع است.مربع ها در ۴ الگوی مختلف با ۳ ترکیب رنگی متفاوت بافته میشوند .توشیحات بالا را ببینید.

ضلع ۱ :

۳۷ دانه با یک رشته کاموای رنگین کمان + ۱ رشته بنفش سر بندازید.الگوی m1 را ببافید . توضیحات بالا را ببینید.کاموای بنفش را با بژکمرنگ جایگزین کنید و الگوی m2 را ببافید.

رشته ی بژ را با صورتی جایگزین کنید و الگوی m3 را ببافید . رشته ی صورتی را با بنفش جایگزین کرده و m4 را ببافید .رشته ی بنفش را با بژ جایگزین کرده و m1 را ببافید . دانه ها را روی نگهدارنده بندازید و این تکه را کنار بگزارید .

kolab.ir-gfuy

ضلع ۲ :

مثل ضلع ۱ بافته شود ولی با تغییر در الگو و رنگ کاموا به ترتیبی که در شکل ۱ گفته شده :یعنی بژ با صورتی و m2 جایگزین شود.

ضلع ۳ :

مثل ضلع ۱ بافته شود ولی با تغییر در الگو و رنگ کاموا به ترتیبی که در شکل ۱ گفته شده :یعنی بژ با بژ کمرنگ و M3 جایگزین شود.

ضلع ۴ :

مثل ضلع ۱ بافته شود ولی با تغییر در الگو و رنگ کاموا به ترتیبی که در شکل ۱ گفته شده :یعنی بژ با بنفش و m4 جایگزین شود.

وصل کردن قطعات:

ضلع ها را با کاموای رنگین کمان بهم بدوزید .

حاشیه انتهایی:

یک حاشیه در طول هر سمت پتو ببافید و حاشیه ها را در زاویه های پتو بهم بدوزید .تمام حاشیه ها به صورت زیر و رفت و برگشت روی میل گرد سایز ۶ میلی متری با رنگین کمان و رنگ صورتی بافته میشوند.

ضلع کوتاه و بالا:

تمام دانه ها را از نگهدارنده روی میل گرد بندازید = ۱۴۸ دانه .از وارونه ی کار به صورت رفت و برگشتی زیر ببافید .و همزمان در رج دوم در هر زاویه ۱ دانه با انداختن کاموا دور میلداخل دانه ی اول و آخر اضافه کنید _ در رج بعدی این دانه های اضافه شده را از حلقه پشتی زیر ببافید تا سوراخ نیافتد.دانه اضافه کردن را به همین ترتیب در هر رج ادامه دهید تا وقتی که ۲۰ رج زیر بافته باشید .از روی کار شل کور کنید .

ضلع کوتاه و پایین:

از روی کار ۱ دانه ازهر دانه سر انداخته شده از هر ضلع بالا بکشید = ۱۴۸ دانه.حالا طبق توضیح بالای ضلع کوتاه ادامه دهید.

ضلع بزرگ:

در طول یکی از اضلاع بزرگ از روی کار از رج زیر بافته شده از هر دانه یک دانه بالا بکشید =۱۵۰ دانه . ۱ رج زیر ببافید و همزمان ۳۰ دانه با انداختن کاموا دور میل بعد از هر ۵ دانه اضافه کنید _در رج برگشت این دانه های اضافه شده را از حلقه پشتی زیر ببافید تا سوراخ نیافتد.حالا حالا طبق توضیح بالای ضلع کوتاه ادامه دهید.

همین را برای ضلع بلند دیگر هم اجرا کنید.

وصل کردن:

تمام زاویه ها را لب به لب به هم بدوزید.

پتوی زیبای ما به پایان رسید شما می توانید در پایان کار برای این پتو در هر دو طرف آن کامواهایی را بصورت آویز و ریش ریش اضافه کنید تا کارتان زیباتر شود

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۴
تعداد مشاهده : 1,915 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: قلاب بافي


برچسب ها

, , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)