آموزش بافت هدبند عروسکی زنانه

امروز سایت کولاب واسه اون دسته از عزیزان علاقمند به هنر بافتنی آموزش بافت ست هدبند و شال عروسکی زنونه رو قرار داده امیدواریم که برای خود و عزیزانتان ببافید و از گرمی آن در سردی زمستونتون لذت ببرید.

اندازه ها و وسایل مورد نیاز :

هدبند :

سایز : تک سایز

دور سر : حدودا ۵۵ cm

پهنا : ۱۲ cm

کاموا کلفت : ۱۰۰ گرم

میل سایز ۱۲ mm

اندازه میل و کاموا باید طوری باشد که ۷ دانه در کشباف انگلیسی پهنای ۱۰ سانتیمتر را باشد.

شال گردن گرد :

سایز : تک سایز

دور گردن : حدودا ۵۴ cm

ارتفاع : ۳۰ cm

کاموا کلفت : ۳۰۰ گرم

میل سایز ۱۲ mm

اندازه میل و کاموا باید طوری باشد که ۷ دانه در کشباف انگلیسی پهنای ۱۰ سانتیمتر را باشد.

 دانلود کتاب آموزش بافتنی های مد روز

 کشباف انگلیسی (پشت و جلو):

رج ۱ : یه دونه ابری، * ۲ تا یکی از زیر ، ۱ ژوته ، ۱ دونه را بنافته از رو بگیرید * ، فاصله بین *-* را تا جایی که ۳ تا دونه باقی بمونه تکرار کنید ، با دو تا یکی از زیرو ۱ دونه ابری تمام کنید .

رج ۲ : یه دونه ابری ، * ۱ ژوته ، ۱ دونه را بنافته از روبگیرید، ۱ژوته با ۲ دونه دیگر را با هم از زیر می بافیم * ، فاصله بین  *-* را ۲ دور کامل تکرار کنید ، با ۱ ژوته ، ۱ دونه بدون بافت از رو ، ۱ دونه ابری تمام کنید .

رج ۳ : ۱ دونه ابری ، *۱ژوته با ۲ دونه دیگر رابا هم از زیر می بافیم ، ۱ ژوته ، ۱ دونه را نبافته از رو بگیرید* ، فاصله بین *-* را تا جایی که ۳ تا دونه باقی بمونه تکرار کنید . ۱ژوته با ۲ دونه دیگر رابا هم از زیر می بافیم، با ۱ دونه ابری تمام کنید .

 

کشباف انگلیسی (روی میل گرد):

رج ۱ : * ۱ ژوته ، ۱ دونه را نبافته از رو بگیرید ،یکی زیر * ، فاصله بین *-* را تکرار کنید .

رج ۲ : * ۱ ژوته با ۲ دونه دیگر را با هم از رو می بافیم ، ۱ ژوته ،۱ دونه را بنافته از رو بگیرید * ، فاصله بین *-* را تکرار کنید .

رج ۳ : * ۱ ژوته ، ۱ دونه را نبافته از رو بگیرید ،۱ژوته با ۲ دونه دیگر رابا هم از رو می بافیم * ، فاصله بین *-* را تکرار کنید .

رج دوم و سوم را تا بالا تکرا رکنید .

بافت هدبند :

۱۰ دونه در میل سایز ۱۲ سر بیندازید . طبق کشباف انگلیسی پشت و جلو ببافید ( توضیح بالا ) . وقتی اندازه کار ۵۵cm  شد ( یا به اندازه دلخواه ) بعد از ۳ رج کشباف انگلیسی ، رج بعدی را طبق دستور زیر ببافید : ۱ دونه ابری ، * یکی رو ، ۱ ژوته با ۲ دونه دیگر را با هم از زیر می بافیم*، فاصله بین *-* را تکرار کنید تا جایی که ۲ دانه باقی بماند ، حالا با یکی رو و یکی ابری تمام کنید . سپس دانه ها را کور کنید . حالا کار را از وسط بپیچانید و درز آن را از داخل بدوزید ، برای اینکه پیچ وسط سر جایش بماند چند کوک کوچک بزنید .

 

بافت شال گردن :

۳۸ دونه در میل گرد سایز ۱۲ سر بیندازید . کشباف انگلیسی برای میل گرد را ببافید ( توضیح بالا ) تا جایی که اندازه کار حدود ۳۰ شود .بعد از ۲ رج کشباف انگلیسی طبق دستور زیر ادامه دهید : یکی زیر ، * ۱ژوته با ۲ دونه دیگر رابا هم از زیر می بافیم ، یکی رو * ، فاصله بین *-* را تکرار کنید تا جایی که فقط ۱ دونه بماند ، با یکی از زیر تمام کنید . سپس دونه ها را کور کنید

دانلود کتاب آموزش بافتنی های مد روز

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۲
تعداد مشاهده : 3,524 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: بافتني


برچسب ها

, , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)