آموزش بافت مانتو پاییزه شیک

طریقۀ بافت مانتو با قلاب (مانتو مشکی)

وسایل مورد نیاز

۷ کلاف ۱۰۰ گرمی- قلاب شمارۀ ۵/۳- ۷ عدد دکمه

طریقۀ بافت تکۀ جلو

۳۰ سانتی‌متر زنجیره بافته شود. روی تمام زنجیره‌ها یک رج بافت مربع ببافید. رج دوم: ۴ زنجیره یک پایه بلند در اولین مربع- ۲ زنجیره- ۴ پایه بلند در دومین مربع و با پایه کوتاه در سومین مربع وصل کنید. ۲ زنجیره ۴ پایه بلند در مربع چهارم و در مربع پنجم با پایه کوتاه وصل کنید. این کار را تا آخر ادامه دهید. بافت را با ۲ زنجیره و یک پایه بلند به پایان برسانید.

رج سوم: ۲ زنجیره و ۴ پایه بلند در ۲ زنجیر و یک پایه بلند رج قبل ببافید. در ۲ زنجیره قبل از ۴ پایه بلند رج قبل با پایه کوتاه وصل کنید. ۲ زنجیره و در همان‌جا ۴ پایه بلند دیگر بافته و در دو زنجیره قبل از ۴ پایه بلند رج قبل با پایه کوتاه وصل کنید. این کار را تا آخر دانه‌ها تکرار کنید.

بافت را تا بلندی ۸۰ سانتی‌متر ادامه دهید. پس از آن جهت گودی حلقه آستین از یک سمت بافت ۲ دانه از ۴ پایه بلندها را نبافته کار را برگردانید و بعد از آن از سمت دیگر بافت جهت گودی یقه هر یک رج در میان یک دانه از ۴ پایه بلندها را نبافته کار را برگردانید و بافت را در ادامه تا بلندی ۲۰ سانتی‌متر ببافید. سمت دیگر جلو را نیز به همین صورت ببافید.

طریقۀ بافت تکۀ پشت

۶۰ سانتی‌متر زنجیره بافته شود. روی تمام زنجیره‌ها یک رج بافت مربع ببافید. مانند تکۀ جلو بافت را تا بلندی ۸۰ سانتی‌متر ادامه دهید. بعد از آن جهت گودی حلقه آستین از هر دو طرف بافت ۲ دانه از ۴ پایه بلندها را نبافته بافت را برگردانید و بافت را تا بلندی ۲۰ سانتی‌متر ببافید.

طریقۀ بافت آستین‌ها

درزهای سرشانه و درزهای کناری را بدوزید. از یک سمت درز زیر حلقه نخ را وصل کرده و تا درز سمت دیگر یک رج بافت مربع بافته و بافت را برگردانید و مانند تکۀ‌ جلو و پشت تا بلندی آرنج ببافید. بعد از آن جهت کم کردن آستین در قسمت ساق هر یک رج در میان یک دانه از ۴ پایه بلندهای دو طرف بافت کم کرده و تا بلندی مچ دست بافت را ادامه دهید. توجه داشته باشید تا زمانی کم کنید که اندازۀ دلبخواه به دست آمده باشد و بعد از آن بدون کم کردن ادامه دهید.

دور تا دور یقه را حاشیه‌بافی کنید و ۷ دکمه نیز به سمت چپ بافت بدوزید.

جوفراست راهنمای خانواده

با وارد کردن ایمیل خودتان در کادر زیر و زدن دکمه مشترک شوید همواره جدیدترین ارسالهای سایت به ایمیل شما ارسال میشود: :

Delivered by FeedBurner

√ سیب دانلود دانلود رایگان بازی،اندروید،نرم افزار،آموزش زبان،موبایل

به اشتراک بگذارید

توضیحات :

نویسنده : admin | تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۳
تعداد مشاهده : 2,057 بار | دیدگاه : بدون دیدگاه
موضوعات: قلاب بافي


برچسب ها

, , , , , , , , ,


دیدگاه ها :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)